Scania obnoví systém verejnej autobusovej dopravy v Iráne
Scania podpísala dohodu na dodávku 1 350 autobusov pre verejnú dopravu pre Isfahan a ďalšie štyri iránske mestá.
Utorok, 14. február 2017,olala
Prvé z nových autobusov budú v prevádzke na konci roku 2017. V Teheráne boli, za prítomnosti švédskeho premiéra Stefana Löfven a švédskej ministerky pre európske záležitosti a obchod Ann Linde, podpísané dve memorandá o porozumení.

Existuje jasná potreba rozšírenia a obnovy systému verejnej autobusovej dopravy v Iráne. S dvomi memorandami o porozumení bude mať Isfahan, ležiaci 450 km južne od Teheránu a ďalšie štyri iránske mestá udržateľné riešenie verejnej dopravy. Scania a Oghab Afshan, iránsky partner Scanie dodajú pre Isfahan 350 autobusov a po rámcovej dohode s Shahr-e Atiyeh bude prefinancovaných ďalších 1 000 autobusov.

Znečistenie ovzdušia v iránskych mestách sa v posledných rokoch neustále zvyšuje, ohrozuje a ovplyvňuje kvalitu života, ale tiež brzdí ekonomickú aktivitu. V spolupráci s iránskymi úradmi, Scania vyvinula riešenia, ktoré zabezpečia, že miestne emisie budú s aktuálnou kvalitou paliva obmedzené na minimum. Nové autobusy pre Isfahan a Mašhad budú vybavené technológiou motorov, ktorá ponúka najnižšiu úroveň emisií v krajine.

Irán je jedným z desiatich najväčších autobusových trhov Scanie na celom svete. Súkromná spoločnosť Oghab Afshan je partner a distribútor Scanie v Iráne od roku 2000. Spoločnosť zamestnáva v prevádzkach Scanie takmer 1 100 osôb, vrátane 860 vo výrobnom autobusovom závode.

scania.com
Nazad