BUSportal - Technika
Spoločnosť Iveco Czech Republic sa stala držiteľom titulu Podnik roka 2017 v Českej republike. Výrobca autobusov z Vysokého Mýta získal ocenenie v kategórii firiem s počtom zamestnancov nad 250 osôb.
Piatok, 22. jún 2018,olala
Škoda Transportation zvíťazila v tendri na dodávku moderných električiek pre dopravný podnik Rhein-Neckar-Verkehr (rnv). Osemdesiat električiek bude prevádzkovaných medzi mestami Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg.
Piatok, 22. jún 2018,olala
V Estónsku bude od 1. júla 2018 bezplatná celá sieť verejnej dopravy. Obyvatelia krajiny tak budú môcť z jedného konca krajiny na druhý cestovať grátis.
Piatok, 22. jún 2018,olala
Solaris Bus & Coach získal ďalšie ocenenie za aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Tentokrát za iniciatívu zriadenia a prevádzkovania materskej škôlky pre deti zamestnancov výrobcu autobusov.
Streda, 20. jún 2018,olala
Akým spôsobom sa môže rozvíjať mestské prostredie, keď bude doprava elektrická, zmiznú výfukové plyny a hluk? ElectriCity prináša inšpirácie pre Volvo Ocean Race v Göteborgu.
Streda, 20. jún 2018,olala
Autonómny autobus Volvo je, od 15. júna a počas súťaže Volvo Ocean Race, v Göteborgu predstavený špeciálne pozvaným hosťom. Prototyp vychádza z komerčne vyrábaného elektrického autobusu Volvo, upraveného pre autonómnu prevádzku.
Utorok, 19. jún 2018,olala
IVECO BUS získal za svoj trolejbus novej generácie s nulovými emisiami cenu Public Transport Innovation Award.
Utorok, 19. jún 2018,olala
Výskumné a vývojové centrum Solarisu, v ktorom v súčasnosti pracuje takmer 150 inžinierov, nielenže vyvíja nové konštrukcie kompletných vozidiel, ale taktiež do sériovej výroby zavádza inovatívne komponenty a systémy, používané v autobusoch a trolejbusoch.
Pondelok, 18. jún 2018,olala