BUSportal - Technika
RATP Group, CEA a IVECO BUS otestovali v Paríži autonómne parkovanie autobusu v depe, v 3. podzemnom podlaží Lagny bus centre v Paríži. Experiment je súčasťou programu European Bus System of the Future 2 (EBSF 2), ktorý bol spustený v roku 2015 a spolufinancovaný Európskou úniou.
Piatok, 20. apríl 2018,olala
Prepracovaný dizajn, bezpečnostné prvky na veľmi vysokej úrovni, maximálna nákladová efektívnosť, detaily orientované na zákazníkov a odvetvie, balík pripojení, ktorý využíva informačné a telematické aplikácie novej éry.
Štvrtok, 19. apríl 2018,olala
Siemens podpísal rámcovú zmluvu s najväčším dánskym dopravcom Movia, na dodávku nabíjacích staníc s hornými pantografmi. Zmluva je dobrým príkladom toho, ako môže spolupráca medzi verejnou správou a súkromnými spoločnosťami pomôcť zlepšiť nepriaznivé klimatické zmeny.
Utorok, 17. apríl 2018,olala
Van Hool NV postaví výrobný autobusový závod v americkom meste Morristown, Tennessee. Po začatí prevádzky, v prvom štvrťroku roku 2020, zamestná 600 pracovníkov a každoročne vyrobí okolo 400 autobusov a autokarov pre severoamerický trh verejnej dopravy.
Pondelok, 16. apríl 2018,olala
Dodávateľom všetkých batériových systémov pre elektrické autobusy Mercedes-Benz Citaro bude nemecký Akasol.
Piatok, 13. apríl 2018,olala
Beat The Traffic X: moovel lab podporuje diskusie o mestskej mobilite. Online hrou.
Štvrtok, 12. apríl 2018,olala
Toyota spustila predaj prvých autobusov Sora na vodíkové palivové články. Názov Sora vznikol ako akronym zložený zo slov Sky, Ocean, River, Air (Obloha, Oceán, Rieka, Vzduch), zastupujúcich cyklus vody na planéte Zem.
Streda, 11. apríl 2018,olala
Čisté tržby spoločnosti Scania vzrástli na rekordných 119,7 miliardy SEK, čo predstavuje nárast o 15 percent v porovnaní s predchádzajúcim rokom.
Utorok, 10. apríl 2018,olala