BUSportal - Pre cestujúcich / Dopravcovia
Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. a Mesto Žilina v ďalšej etape pokračujú s obnovou vozidlového parku. Dňa 10. novembra 2018 bola oficiálne spustená prevádzka štrnástich nových nízkopodlažných autobusov typu Solaris Urbino 12 IV. generácie.
Streda, 14. november 2018,olala
Slovenská autobusová doprava Lučenec a.s., ako prvá z okolitých štátov strednej Európy, uviedla do prevádzky dva nové, inovatívne a ekologické autobusy IVECO CREALIS, ktoré budú slúžiť občanom a návštevníkom mesta Lučenec.
Štvrtok, 08. november 2018,olala
Nové autobusy nahrádzajú staršie typy, ktoré sú už technicky, ale aj morálne zastaralé. Doplnené o fotografie zo slávnostného odovzdania nových vozidiel.
Piatok, 02. november 2018,olala
Zelená budúcnosť v doprave: Po pilotnom projekte vo Francúzsku spoločnosť FlixBus nasadzuje plne elektrický autobus aj na diaľkové spoje v Nemecku.
Streda, 31. október 2018,olala
Slovak Lines odporúča nákup lístkov na autobus v predstihu pred Sviatkom všetkých svätých. Autobusový dopravca zaznamenal zvýšený záujem cestujúcich najmä pri linke z Bratislavy na letisko Schwechat a do Viedne.
Piatok, 26. október 2018,olala
Žilina, Trenčín a najnovšie aj Trnava získajú priame autobusové spojenie s Viedňou a lepšiu dostupnosť do Poľska.
Streda, 24. október 2018,olala
FlixBus hlási 40% zvýšenie počtu cestujúcich.
Pondelok, 22. október 2018,olala
Na podujatí "Študuj dopravu" predstaví žiakom základných škôl najmodernejší autobus, zaujímavé technologické inovácie ako aj prácu vodičov či dispečerov. Zajtra, 19. októbra, Múzeum dopravy v Bratislave.
Štvrtok, 18. október 2018,olala