BUSportal -
Ak však návrh schvália poslanci. Starosta bratislavskej mestskej časti Rača Peter Pilinský navrhol, aby darcovia krvi, držitelia zlatej Janského plakety mohli bezplatne cestovať mestskou hromadnou dopravou (MHD).
Utorok, 13. február 2018,olala
Primátor Žiliny Igor Choma chce na júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva predložiť návrh, po ktorého schválení by všetci obyvatelia mesta cestovali MHD bezplatne od 1. januára 2019.
Pondelok, 12. február 2018,olala
V Bratislave už jazdia prvé elektrobusy financované z eurofondov a postupne by sa nízkoemisné vozidlá mali objaviť aj v Košiciach a Žiline.
Štvrtok, 01. február 2018,olala
Európska komisia schválila rozhodnutie vyčleniť 41 miliónov euro z Kohézneho fondu na nákup 130 elektrických autobusov pre dopravný systém v poľskom hlavnom meste.
Pondelok, 29. január 2018,olala
Prešovskí mestskí poslanci v stredu schválili návrh investície pre spoločnosť Dopravný podnik mesta Prešov, a. s., ktorá plánuje kúpiť nové autobusy a trolejbusy na linky MHD v celkovom náklade vyše 12 miliónov eur.
Piatok, 26. január 2018,olala
Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice na Mlynských nivách v Bratislave, ktoré sa začali v októbri minulého roka, sú dokončené.
Štvrtok, 25. január 2018,olala
Mestskú hromadnú dopravu (MHD) v Prievidzi aj tento rok zabezpečuje SAD Prievidza.Dopravcu na výkon služby vo verejnom záujme vybrala samospráva prostredníctvom súťaže.
Utorok, 23. január 2018,olala
Návrhy balíka Európskej komisie, týkajúceho sa mobility, sú príležitosťou na riešenie osobitných potrieb prevádzkovateľov autobusovej a autokarovej dopravy a na uvoľnenie benefitov pre posilnenia tohto odvetvia.
Piatok, 19. január 2018,olala