BUSportal - Spravodajstvo
Konferencia sa uskutoční v rámci sprievodného programu, druhý deň veľtrhu v stredu, 22. novembra 2017.
Streda, 15. november 2017,olala
Na cestách v Bratislave od 3. novembra testujú autobus, ktorý má ekologický pohon na stlačený zemný plyn (CNG). Pohon je alternatívou k tradičným palivám a prispieva k čistejšiemu ovzdušiu.
Pondelok, 06. november 2017,olala
Mesto Liptovský Mikuláš začalo v týchto dňoch prípravy na výber dodávateľa komfortnejších autobusov pre mestskú autobusovú dopravu (MAD).
Štvrtok, 02. november 2017,olala
Predpokladom toho je podľa dopravných analytikov vznik dopravnej autority, čiže inštitúcie, ktorá by koordinovala objednávanie výkonov vo verejnom záujme v železničnej a autobusovej doprave.
Utorok, 31. október 2017,olala
Obyvatelia Spišskej Novej Vsi dostali od radnice dva predčasné vianočné darčeky. Jedným je zrušenie cestovného pre dôchodcov nad 70 rokov od nového roka a druhým päťdňové cestovanie mestskou hromadnou dopravou (MHD) zadarmo počas novembrových sviatkov pre všetkých.
Utorok, 31. október 2017,olala
Po cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) jazdí od piatka na linkách prímestskej autobusovej dopravy 15 autobusov novej generácie.
Pondelok, 30. október 2017,olala
Ostrý nesúhlas s návrhom Zväzu autobusovej dopravy (ZAD), aby sa nevyjednávalo o vyššej kolektívnej zmluve vyjadrili zástupcovia vodičov autobusovej dopravy združených v Odborovom zväze (OZ) KOVO na verejnom zhromaždení v Košiciach.
Štvrtok, 26. október 2017,olala
Ministerstvo vnútra súhlasí s požiadavkou združenia cestných dopravcov Česmad Slovakia, aby sa znížil vek pre vodičov kamiónov a autobusov na 18 a 21 rokov vo vnútroštátnej doprave.
Pondelok, 23. október 2017,olala