BUSportal -
Spoločnosť Iveco Czech Republic sa stala držiteľom titulu Podnik roka 2017 v Českej republike. Výrobca autobusov z Vysokého Mýta získal ocenenie v kategórii firiem s počtom zamestnancov nad 250 osôb.
Piatok, 22. jún 2018,olala
jazdia od 1. mája 2009 v prevádzke Dopravného podniku mesta Prešov.
Piatok, 22. máj 2009,olala
V článku Telma a Dakar z 19. januára sme sľúbili, že Vám predstavíme spoločnosť Telma a jej zastúpenie v Slovenskej republike. Každý z nás počul o rôznych technických systémoch, ktoré prispievajú k bezpečnosti prevádzky motorových vozdiel. Jedným z týchto zariadení je retardér...
Utorok, 07. február 2006,olala
V Estónsku bude od 1. júla 2018 bezplatná celá sieť verejnej dopravy. Obyvatelia krajiny tak budú môcť z jedného konca krajiny na druhý cestovať grátis.
Piatok, 22. jún 2018,olala
Škoda Transportation zvíťazila v tendri na dodávku moderných električiek pre dopravný podnik Rhein-Neckar-Verkehr (rnv). Osemdesiat električiek bude prevádzkovaných medzi mestami Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg.
Piatok, 22. jún 2018,olala
Nitrianska autobusová stanica je v prevádzke od roku 1978. Počas prvej etapy modernizácie boli kompletne zmodernizované dva prístrešky, pod ktorými sa nachádza osem nástupíšť.
Piatok, 22. jún 2018,olala
V reakcii na zvýšený záujem európskeho trhu o bezemisné vozidlá, Solaris Bus & Coach oznamuje premiéru ďalšieho ekologického autobusu. K skupine vozidiel s alternatívnym pohonom sa pripojí Solaris Urbino 12 hydrogen - vodíkový autobus novej generácie, poháňaný energiou z vodíkových palivových článkov.
Štvrtok, 21. jún 2018,olala
Predovšetkým autobusovým cestujúcim svitá na lepšie časy, po novom už nebudú potrebovať viacero dopravných kariet. Postačí totiž jedna karta akceptovaná u významných slovenských autobusových dopravcov a aj podnikov MHD. Cestovanie sa tak stane komfortnejšie a jednoduchšie.
Štvrtok, 21. jún 2018,olala