BUSportal - Pre dopravcov / Elektronické mýto
Včera v Bratislave, dnes 25. decembra v Žiline, vo štvrtok 26. decembra v Košiciach.
Streda, 25. november 2009,olala
Spoločnosť SkyToll organizuje sériu odborných konferencií venovaných problematike zavedenia elektronického mýtneho systému.
Piatok, 20. november 2009,olala
... otázka povinnosti platenia mýta pre vozidlá verejnej prímestskej dopravy je stále nejasná a podľa agentúrnej správy sa o nej ešte stále rokuje. BUSportál preto zisťoval, aký je aktuálny stav.
Štvrtok, 19. november 2009,olala
Od 1. januára 2010 sú povinné platiť mýto všetky motorové vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony, alebo jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony, určené na prepravu tovaru, a všetky motorové vozidlá, umožňujúce prepravu viac ako deviatich osôb vrátane vodiča.
Pondelok, 16. november 2009,olala
Cestní nákladní prepravcovia, prevádzkujúci automobily nad 3,5 tony, by sa mali začať registrovať do mýtneho systému v polovici novembra. Či aj autobusoví dopravcovia verejnej prímestskej dopravy, stále nie je jasné.
Piatok, 13. november 2009,olala
Včerajšia informácia, že mýto nezaťaží prímestskú autobusovú dopravu bola pre mnohých veľkým prekvapením.
Sobota, 31. október 2009,olala
BUSportál prináša vysvetlenie, ktoré vyplynulo z včerajšieho rozhovoru so zástupcom MDPaT ohľadne otázky povinnosti platiť mýto za autobusy dotovanej dopravy.
Štvrtok, 29. október 2009,olala
Na základe reakcií a dotazov viacerých dopravcov BUSportál zisťoval, ako to bude s platením mýta za využívanie diaľnic autobusmi pravidelnej autobusovej dopravy.
Štvrtok, 22. október 2009,olala