BUSportal - Technika / Predstavujeme
Daimler AG rozdelí svoje podnikanie do troch nezávislých a samostatne registrovaných subjektov: Mercedes-Benz AG (osobné autá a vany), Daimler Truck AG (nákladné vozidlá a autobusy) a Daimler Mobility AG (finančné služby a služby mobility).
Piatok, 03. august 2018,olala
Každý rok pricestujú do Mekky v priemere dva milióny pútnikov z celého sveta. Vlani to bolo dokonca viac ako 2,35 milióna. S rastúcim počtom pútnikov je Saudská Arábia vystavená zvýšenému tlaku na poskytovanie plynulej a kvalitnej dopravy.
Štvrtok, 02. august 2018,olala
Spoločnosti Tassima, Ziehl-Abegg a IAV spolupracujú na elektrifikácii berlínskych vyhliadkových double-deckerov.
Streda, 01. august 2018,olala
Mesto Grudziadz a Volvo Poland podpísali zmluvu na dodávku 7 hybridných plug-in autobusov (elektrických hybridov). Po Inowroclawi je to druhá tohtoročná objednávka v Poľsku.
Utorok, 31. júl 2018,olala
Irizar e-mobility podpísal s francúzskym dopravcom RDT 13 (la Régie Départementale des Transports des Bouches-du-Rhône) zmluvu na dodávku a údržbu 15 dvanásťmetrových bezemisných autobusov Irizar ie-tram s nabíjacou infraštruktúrou.
Utorok, 31. júl 2018,olala
Daimler a Baidu podpísali Memorandum o porozumení (MoU) s cieľom posilniť čínsko-nemeckú spoluprácu v týchto strategických oblastiach.
Pondelok, 30. júl 2018,olala
Alstom si pre batériovú výbavu elektrických autobusov Aptis, ktorých sériová výroba je naplánovaná na rok 2019, vybral francúzskeho výrobcu Forsee Power.
Piatok, 27. júl 2018,olala
Vedenie mesta schválilo investíciu pre mestskú flotilu Municipal Transport Company of Madrid (EMT) vo výške 138 mil. € na nákup 460 nových CNG autobusov.
Štvrtok, 26. júl 2018,olala