BUSportal - Technika / Predstavujeme
Volvo Buses bude realizovať najväčšiu objednávku na plne elektrické autobusy. Tide Buss objednal 25 autobusov Volvo 7900 Electric pre mesto Trondheim, Nórsko.
Štvrtok, 21. september 2017,olala
V historickom centre talianskeho Turína oslávili príchod prvých čisto elektrických BYD ebusov s nulovými emisiami.
Streda, 20. september 2017,olala
NEOPLAN Skyliner nebol iba prvý poschodový autokar na svete, ale aj najkratší double-decker: v Japonsku zožal úspech variant dlhý iba 9 metrov.
Štvrtok, 14. september 2017,olala
Škoda Electric dodá do Brna desať moderných trolejbusov. Tamojší dopravný podnik uzavrel s plzenským výrobcom zmluvu na dodávku trolejbusov typu Škoda 26Tr za necelých 130 mil. korún. Ide o ekologické dvanásťmetrové vozidlá s bohatou výbavou.
Streda, 13. september 2017,olala
Od odovzdania prvého batériového vozidla zákazníkovi, najazdili elektrické autobusy Solaris už viac ako 3 milióny kilometrov.
Utorok, 12. september 2017,olala
Volvo Buses dostalo objednávku na tri elektrické hybridné autobusy z nemeckého univerzitného mesta Göttingen v Dolnom Sasku. Nové autobusy - Volvo Electric Hybrid - začnú fungovať na jar roku 2018. Kupujúcim je Göttinger Verkehrsbetriebe GmbH (GÖVB).
Utorok, 12. september 2017,olala
Na nepoznanie sa zmenila vstupná časť areálu plzeňskej Škody Electric medzi Průmyslovou ulicou a hlavnou budovou firmy.
Piatok, 08. september 2017,olala
Nederlandse Spoorwegen (Holandské železnice) našli pre svoju holandskú autobusovú dcérsku spoločnosť Qbuzz nového majiteľa. Nový vlastník, Busitalia, nedávno podpísal kúpnu zmluvu.
Streda, 06. september 2017,olala