BUSportal - Pre cestujúcich / Dopravcovia
Dôvodom pre nespokojnosť vodičov SAD Poprad je skutočnosť, že zamestnávateľ dva roky nevalorizoval platy zamestnancom, čím si neplní záväzky vyplývajúce z podnikovej kolektívnej zmluvy.
Streda, 15. marec 2006,olala
Humenská samospráva nahradí do konca roka akciovej spoločnosti SAD Humenné straty pri prevádzkovaní mestskej dopravy čiastkou 1,6 milióna korún, zároveň však dopravca zaplatí mestu za užívanie autobusových nástupíšť dvestotisíc korún ročne - taký je výsledok posledných rokovaní obidvoch strán.
Utorok, 14. marec 2006,olala
Začiatkom tohto roku sme v článku Mesto Prešov trolejbusy neruší, kupuje nové písali o tohtoročných zámeroch Dopravného podniku Prešov. Naslednovný materiál, ktorý po návšteve ŠKODA HOLDING a.s. spracoval český BUSportál, je práve o týchto, už spomínaných trolejbusoch.
Piatok, 10. marec 2006,dabra
Združenie samosprávnych krajov Slovenska s veľkou nevôľou prijalo rozhodnutie Ministerstva financií SR nedofinancovať SAD za rok 2005. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytol predseda združenia Vladimír Bajan.
Štvrtok, 09. marec 2006,olala
Predaj areálu Autobusovej stanice Mlynské Nivy a tiež navýšenie základného imania v SAD Bratislava...
Piatok, 03. marec 2006,olala
Letecká linka Sliač-Praha-Sliač prestane podľa minoritných akcionárov spoločnosti Tatra Air od 27. marca fungovať, za čo je podľa nich zodpovedné súčasné vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorý vlastní v Tatra Air vyše 90 percent akcií.
Štvrtok, 02. marec 2006,olala
Štát chce dať krajom a autobusovým podnikom peniaze na vyrovnanie minuloročnej straty za verejnú dopravu, najmä na dorovnanie nákladov na drahú naftu. Regióny vďaka tomu nebudú musieť tento rok výraznejšie škrtať autobusové linky.
Piatok, 24. február 2006,olala
Rozhodnutie prezídia FNM sa týka privatizácie podnikov Slovenskej autobusovej dopravy, teplární a Západoslovenskej energetiky a.s.
Piatok, 17. február 2006,olala