BUSportal - Pre cestujúcich / Dopravcovia
Niektoré samosprávne kraje možno budú mať problémy dohodnúť sa s autobusovými prepravcami na tom, ktoré náklady sa priamo týkajú výkonov vo verejnom záujme a má ich teda financovať kraj.
Pondelok, 10. apríl 2006,olala
Všetci majitelia štvornohých domácich miláčikov, ktorí na seba zobrali zodpovednosť za nemú tvár, sa z času na čas potýkajú so spoločnou prepravou autobusovou či železničnou dopravou.
Streda, 05. apríl 2006,olala
Po nízkonákladových leteckých spoločnostiach o priazeň cestujúcich začínajú bojovať aj podobne orientovaní autobusoví dopravcovia. Mimoriadne nízkymi cenami útočia na pozíciu tradičných podnikov SAD.
Streda, 05. apríl 2006,olala
Včera medzi obcami Palín a Pavlovce nad Uhom skončil autobus s 15 cestujúcimi v priekope.
Utorok, 28. marec 2006,olala
Včera sme Vás informovali o plánovanom stretnutí predstavenstva popradskej SAD so zástupcami jej odborov v článku Štrajk vodičov SAD Poprad.
Štvrtok, 23. marec 2006,olala
Slovenská autobusová doprava (SAD) Liptovský Mikuláš, a.s. plánuje v tomto roku celkové výnosy na úrovni 413,4 mil. Sk, zatiaľ čo náklady by mali dosiahnuť 413,37 mil. Sk. Hospodáriť by tak v tomto roku mala so ziskom 27 tis. Sk. Ako ďalej informovala spoločnosť, dotácie očakáva tento rok vo výške 90,7 mil. Sk.
Štvrtok, 23. marec 2006,olala
Po dnešnom popoludňajšom stretnutí odborárov s predsedom predstavenstva sa rozhodne, či budú akceptované požiadavky vodičov, alebo vodiči vstúpia do štrajku.
Streda, 22. marec 2006,olala
Podniky zabezpečujúce autobusovú dopravu nedostali 300 miliónov na vykrytie vlaňajších strát na prímestské linky. Podľa Zväzu autobusovej dopravy straty vznikli po zvýšení cien nafty. Pôvodne ministri sľúbili autodopravcom, že im sumu poskytnú, ale MF SR finančnú injekciu zablokovalo.
Pondelok, 20. marec 2006,olala