BUSportal - Pre cestujúcich / Dopravcovia
V prvom polroku tohto roka zaznamenala Slovenská autobusová doprava Humenné, a.s. (SAD Humenné) v prímestskej autobusovej doprave výnosy na úrovni 131,6 mil. Sk a medziročne si tak polepšila o 4 %.
Piatok, 25. august 2006,olala
Poprad - S platnosťou do konca júna mali vodiči autobusov popradskej SAD podpísaný dodatok ku kolektívnej zmluve, ktorý si ešte na jar vymohli pod hrozbou ostrého štrajku. Na novej sa ani po mesiaci a pol nedohodli. Ak nebudú splnené ich požiadavky, sú vraj opäť ochotní štrajkovať.
Štvrtok, 17. august 2006,olala
Tržby francúzskej spoločnosti Veolia Environnement za prvý polrok medziročne stúpli o 13,7 % na 13,99 mld. eur. Ako najväčšia verejne obchodovaná vodárenská spoločnosť na svete ďalej uviedla, jej tržby vzrástli vo všetkých divíziách, ale najmä v divíziách energetiky a dopravy.
Pondelok, 14. august 2006,olala
Spoločnosť Slovenská autobusová doprava Žilina, akciová spoločnosť 10. augusta slávnostne prebrala certifikát kvality ISO 9001:2000.
Piatok, 11. august 2006,olala
Námestovo – Slovenská autobusová doprava na Orave bola na tom pred časom už tak zle, že jej chýbalo viac ako 30 miliónov korún. A nielen Orava. Ako povedal generálny riaditeľ SAD Liptovský Mikuláš, a. s. Ladislav Hološ, nebola jediná.
Štvrtok, 10. august 2006,olala
V Ústeckom kraji dopravcovia odmietli jazdiť, pretože sa s krajom nedohodli na peniazoch. Aj slovenské spoločnosti tvrdia, že potrebujú viac.
Utorok, 08. august 2006,olala
Slovenská autobusová doprava Dunajská Streda, a.s. (SAD Dunajská Streda) zlepšila vlani svoje hospodárenie, keď čistý zisk medziročne takmer zdvojnásobila na viac ako 3 mil. Sk.
Streda, 02. august 2006,olala
Stúpajúce ceny pohonných látok neustále zvyšujú náklady autobusových prepravcov. Podniky Slovenskej autobusovej dopravy však pravdepodobne tento rok ceny cestovného nezvýšia.
Pondelok, 31. júl 2006,olala