Na Deň zeme autobusom - v rámci kampane Smart Move
Kampaň Smart Move na Deň Zeme 2013, ktorý pripadol na včerajší pondelok 22. apríla - apelovala na motoristov, aby nechali autá doma a užívali si výhody, ktoré ponúkajú autobusy a autokary, ktoré sú po bicykloch na druhom mieste, ako najekologickejší spôsob dopravy.
Utorok, 23. apríl 2013, olala
Kampaň Smart Move pri príležitosti Dňa Zeme vyzvala a povzbudila ľudí k zhotoveniu a odoslaniu fotografií seba na palube najekologickejšej formy osobnej dopravy - autobusu, alebo autokaru.

IRU riaditeľ dopravy Oleg Kamberský, uviedol: "Musíme byť inteligentní v tom, ako chrániť naše životné prostredie a používať našu energiu. Smart Move kampaň robí vynikajúcu prácu pri šírení povedomia o mnohých výhodách výberu cestovania autobusovou a autokarovou dopravou, kde je uhlíková stopa, v porovnaní s ostatnými druhmi dopravy, najnižšia.

Tradičná autobusová doprava, alebo hity novej mobility, ako Bus Rapid Transit (BRT), autobusy a autokary sú ideálnym riešením pre dnešnú mobilitu. Sú najšetrnejšie k životnému prostrediu, najbezpečnejším dopravným prostriedkom s najnižšími nákladmi pre spoločnosť. Nové technológie a investície robia autobusovú a autokarovú dopravu stále zelenšou.