Citaro v Guinnessovej knihe rekordov
Tento kĺbový autobus Mercedes-Benz je tretím variantom veľkokapacitnej ambulancie pre Dubaj. It features a combination of intensive-care and operating-theatre equipment as well as equipment for large-scale treatment of patients.
Ďalší
Najväčšia ambulancia na svete pre Dubaj.
Pondelok, 05. október 2009, olala
Najväčšia ambulancia na svete, založená na kĺbovom autobuse Mercedes-Benz Citaro, s kapacitou liečiť a odviezť až do 123 ľudí a celkovou dĺžkou 20,03 metra, bola zapísaná do Guinnessovej knihy rekordov.

V piatok 25. septembra 2009 sa pred budovou federálneho parlamentu Porýnia-Vest Fálska v nemeckom Mainze konal pozoruhodný pokus. Minister vnútra Porýnia-Vest Fálska Karl‑Peter Bruch, a prezident federálneho parlamentu Joachim Mertes, za prítomnosti oficiálnych porotcov Guinnessovej knihy rekordov, dubajských vládnych predstaviteľov z Centra ambulantných služieb, prítomných kvôli oficiálnemu odovzdaniu autobusu, zástupcov médií a nespočetného množstva prizerajúcich, odmerali autobus aby určili presnú zatažiteľnosť Citara.

Zápis do Guinnessovej knihy rekordov patrí spoločnostiam, ktoré navrhli, postavili a vybavili autobus: Von Bergh Global Medical Consulting, Gebr. Heymann GmbH, Cytomed Middle East a EvoBus GmbH.

Rekordný autobus je už tretie veľkokapacitné ambulantné vozidlo pre Dubaj.

Zápis do Guinnessovej knihy rekordov je posledným úspechom Citara, ktorého sa predalo už 25 000 kusov, čo ho robí najúspešnejším mestským autobusom všetkých čias.
Karl-Peter Bruch, minister vnútra Porýnia-Falcka meria dĺžku vozidla.