BUS SHOW 2018, Nitra
Minulotýždňový premiérový BUS SHOW 2018 v Nitre bol lákadlom nielen pre odbornú verejnosť. Spomedzi 30 vystavených autobusov tu bolo aj 6 noviniek, ktoré bolo možné na Slovensku vidieť úplne prvýkrát.
Streda, 13. jún 2018, olala
Konferencia 'Elektrické autobusy pre mesto'

Premiérový veľtrh BUS SHOW 2018 zatvoril svoje brány

 • Midibusy ISUZU - Midibusy ISUZU sa v areáli TURANCARu prezentovali takpovediac, na "domácej pôde. Predáva ich totiž zastúpenie značky pod hlavičkou TURANCAR a sú veľmi obľúbenenými autobusmi na trhu v kategórii „midi“ s kapacitou 25 až 39 miest. Autobusy ISUZU sa na Slovensku a v Česku predávajú už od roku 2004. Na veľtrhu v Nitre TURANCAR predstavil tri typy autobusov - NOVO Ultra, TURQUOISE a VISIGO najnovšej generácie Euro 6b.

 • Midibusy ROŠERO - Karosár zo Spišskej Novej Vsi sa prezentoval dvomi modelmi svojho produktového radu First "midi". Bol to mestský model First FCLEI a elektrický midibus FCLLI Electric, ktorý má na jedno nabitie dojazd 150-190 km. ROŠERO je už roky osvedčeným výrobcom nadstavieb, s bohatou zákazníckou klientelou v krajinách západnej Európy. Jeho vozidlá však dopĺňajú aj flotily slovenských, aj českých dopravcov.

 • BusPlan - Prvýkrát sa na Slovensku prezentoval aj český výrobca malých autobusov - spoločnosť BusPlan. Okrem premiéry zájazdového autobusu Mecedes–Benz Atego Travel to boli aj dva modely midibusov - nový model IVECO na podvozku Daily a Mercedes-Benz Sprinter.

 • KHMC Opava - Pricestoval do Nitry s tromi typmi malých autobusov Mercedes-Benz Sprinter. Výrobca sa stopercentne zameriava iba na výrobu malých autobusov z komponentov Mercedes-Benz Sprinter. Ide o tri základné typy: zájazdové, medzimestské a mestské, ktoré sa líšia stupňom výbavy a konštrukčnými úpravami.

 • Scania - Prišla do Nitry prišla s tromi modelmi - Citywide Suburban CNG (Low Entry)-vhodný hlavne pre prímestskú dopravu, mestský autobus Citywide LF CNG a autokar Scania Irizar i6s s podvozkovou skupinou Scania a karosériou od španielskeho nádstavbára Irizar.

 • VDL Bus & Coach Czech Republic - V slovenskej premiére predstavil luxusný poschodový autokar VDL Futura FDD2 - identický s modelom, predstaveným pred polrokom v Kortrijku. Okrem neho tu boli ešte dva štandardné autokary Futura. VDL ponúkal aj novinku, v podobe repasovaných autobusov, s možnosťou okamžitého nákupu, vrátane financovania na mieste.

 • Volvo Group Czech republic- Vystavoval autokar Volvo 9700 HD, dopravcu Bus Doprava z Prievidze.

 • SOLBUS - Zastupuje a dováža autokary španielskeho výrobcu Beulas. V slovenskej premiére sa predstavil komfortný model MYTHOS na podvozku MAN, ale tiež obľúbený autokar Beulas AURA.

 • KING LONG - Ďalšou novinkou bol čínsky autobus KING LONG C 10.

 • ENJOY TECH LIMITED - Predstavil autobus Mercedes–Benz Sprinter AQUA1 od spoločnosti ENJOY TECH LIMITED, vybavený multimediálnym systémom FUNTORO–MOLPIR. Len pre zaujímavosť, cena tohto obojživelného autobusu sa pohybuje približne okolo 360 000,- €.

 • MOBILBOARD - S veľmi príjemnou a nápaditou expozíciou Wi-Fi bar MOJITO prezentoval najnovšie Case study z realizácií Wi-Fi do autobusov a zastávok. Je dôležité spomenúť, že MOBILBOARD stáva aktívnou súčasťou projektov Smart City. Ukážky poukazovali na rozdiely v prístupe a službách, medzi MB Wi-Fi Transport a obyčajnými routermi. MOBILBOARD využil tento priestor aj na anketu o využívaní internetu v autobusoch verejnej dopravy. Účastníci ankety neobišli naprázdno, za vyplnené údaje dostali drink mojita zadarmo a MOBILBOARD tak získal dôležitú spätnú väzbu, ktorá bude vyhodnotená.

 • Krytá hala patrila firmám - dodávateľom odbavovacích systémov, informačných panelov, či ďalších technológií. Zastúpenie mali firmy Ing. Ivo Herman, CSc, ABB s.r.o., ABIRAIL CZ s.r.o., Bustec s.r.o., GX SOLUTIONS a.s., Mikroelektronika s.r.o., EMTEST a.s., MOLPIR s.r.o., ONE SYSTEM s.r.o., TransData s.r.o.
Tri typy autobusov ISUZU - NOVO Ultra, TURQUOISE a VISIGO najnovšej generácie Euro 6b.
Novinka - ISUZU VISIGO najnovšej generácie Euro 6b.
Elektrický midibus Rošero - FCLLI Electric, ktorý má na jedno nabitie dojazd 150-190 km.
Elektrický midibus Rošero - FCLLI Electric, ktorý má na jedno nabitie dojazd 150-190 km. Maximálna rýchlosť vozidla dosahuje 80 km/h.
Rošero so svojim mestským modelom First FCLEI.
BusPlan s dvomi modelmi midibusov - nový model IVECO na podvozku Daily a Mercedes-Benz Sprinter.
Slovenská premiéra zájazdového autobusu Mecedes–Benz Atego Travel od BusPlan.
KHMC Opava sa predstavil s tromi typmi malých autobusov Mercedes-Benz Sprinter.
Scania Irizar i6s na podvozku Scania a karosériou od španielskeho nádstavbára Irizar.
Citywide Suburban CNG (Low Entry)-vhodný hlavne pre prímestskú dopravu, mestský autobus Citywide LF CNG
Trojica modelov Scania - Citywide Suburban CNG (Low Entry), LF CNG a autokar Scania Irizar i6s.
Autokary VDL Futura.
Autokary VDL Futura.
Autokar Volvo 9700 HD, dopravcu Bus Doprava z Prievidze.
Autokary španielskeho výrobcu Beulas. Slovenská premiéra modelu MYTHOS na podvozku MAN a autokar Beulas AURA.
Obojživelný autobus Mercedes–Benz Sprinter AQUA1 od spoločnosti ENJOY TECH LIMITED.
MOBILBOARD so svojou ponukou.