ADL s ďalšou objednávkou na 13 autobusov Enviro500 do Švajčiarska
Alexander Dennis Limited (ADL) dodá 13 autobusov Enviro500 double-decker pre Transports publics de la région lausannoise (tl) v Lausanne.
Streda, 13. jún 2018, olala
Autobusy budú mať kapacitu pre 120 cestujúcich, z toho 79 sediacich, do prevádzky nastúpia od júla 2019 a nahradia a rozšíria flotilu súčasných double-deckerov.

13-metrové, trojnápravové autobusy Enviro500 budú jazdiť na regionálnych linkách, ktoré spájajú mestá s vidiekom. So 79 sedadlami, z ktorých je 52 na poschodí, budú zákazníci budú cestovať v plnej bezpečnosti a pohodlí, tri dvere a dve schodištia zaručujú plynulý tok cestujúcich. Na spodnej palube je priestor pre cestujúcich so zníženou pohyblivosťou, pre maximálne dva invalidné vozíky alebo viac detských kočíkov. Enviro500 budú vybavené dvojitým zasklením, LED osvetlením a USB portami.

Objednané autobusy Enviro500 budú spĺňať európsky výškový limit 4 metre.

Zmluva s dopravcom tl predstavuje pre ADL už druhú objednávku na double-decker autobusy v kontinentálnej Európe. Nasleduje po objednávke na 19 vozidiel Enviro500 pre dopravcu PostAuto s ich prevádzkou vo východnom Švajčiarsku. Prvé z nich sú v prevádzke od polovice roka 2017.

Autobusy Enviro500 vyrobia závody ADL v Spojenom kráľovstve.

TS: Alexander Dennis Limited