Volvo dodá do dánskeho Aarhusu štyri elektrické autobusy
Volvo Buses dostalo objednávku na štyri autobusy Volvo 7900 Electric z Aarhusu v Dánsku. Budú to prvé plne elektrické autobusy v meste.
Streda, 06. jún 2018, olala
Objednávka prišla od prevádzkovateľa verejnej dopravy Busselskabet Aarhus Sporveje. Vozidlá, ktorých prevádzka začne v auguste 2019, budú jazdiť na linke 13 v centrálnom Aarhuse, s dĺžkou 15 kilometrov.

Batérie autobusov budú nabíjané príležitostne nabíjaním cez stropný pylón na jednej z koncových zastávok. Nabíjaciu stanicu s výkonom 300 kW dodá ABB. Je založená na otvorenom rozhraní, známom ako OppCharge, ktorú budú môžu využívať aj elektrifikované autobusy iných výrobcov. Autobusy budú nabíjané tiež prostredníctvom dvoch 50 kW nabíjačiek v depe.

Servis a údržbu autobusov budú zabezpečovať Volvo a Busselskabet Aarhus Sporveje spoločne. Spotreba energie elektrických autobusov Volvo je o 80% nižšia ako u porovnateľných dieselových autobusov.

Autobusy Volvo s elektrickým pohonom už jazdia v mestách krajín, ako je Švédsko, Nórsko, Veľká Británia, Luxembursko a Poľsko. Rad elektrifikovaných vozidiel Volvo Buses zahŕňa, okrem plne elektrického autobusu Volvo 7900 Electric, aj hybridné autobusy a elektrické hybridy (plug-in hybridy). Volvo predalo po celom svete už viac ako 4 000 elektrifikovaných autobusov.

Volvo Buses