Nový elektrobus zo Škody mieri do Zlína
Zlín zažije svetovú premiéru nového elektrobusu zo Škodovky. Plzenská Škoda Electric dodá do moravského mesta svoj úplne nový typ vozidla, ktorý vyvinula v spolupráci s výrobcom karosérie, koncernom Iveco.
Utorok, 05. jún 2018, olala
Nízkopodlažný model s obchodným názvom Škoda E'City by mal zlínsky dopravný podnik získať v prvom štvrťroku budúceho roka.

V Zlíne už niekoľko rokov úspešne premávajú iné moderné vozidlá zo Škody Electric - takzvané parciálne trolejbusy s batériovým pohonom. Nový elektrobus túto flotilu doplní. "Elektrobus, ktorý budúci rok do Zlína dodáme, sa popri hlavnom nabíjaní pri nočnom státí v depe, bude priebežne nabíjať aj prostredníctvom trolejového vedenia, ktoré dopravca využíva na prevádzku trolejbusov," hovorí obchodný manažér Škody Electric Radek Kapr. Ten pripomenul, že elektrobus bude špičkovo vybavený technológiami, napríklad moderným informačným systémom, USB zásuvkami či celovozovou klimatizáciou.

Elekrobus Škoda E'City je zaujímavý predovšetkým modulárnou koncepciou výzbroje, ktorá umožňuje veľmi ľahko prispôsobiť vyhotovenie vozidla na mieru požiadavkám konkrétneho zákazníka. To sa týka najmä rôznych variantov prevádzky, s ohľadom na možnosti nabíjania alebo dĺžky tratí.

Elektrobus s okrídleným šípom v znaku jazdí alebo bude tiež jazdiť napríklad v Českých Budějoviciach, Třinci, na Slovensku v Žiline a Šali.

TS: skoda.cz