BUSportal - Solaris predal do Milána 80 trolejbusov
Solaris predal do Milána 80 trolejbusov
Do Milána poputuje 80 kĺbových trolejbusov Trollino 18. Rámcová zmluva, podpísaná 21. mája sa týka dodávky až 80 vozidiel. Prvých 30 trolejbusov výrobca odovzdá v polovici roku 2019.
Utorok, 05. jún 2018, olala
V rámci opcie môže dopravca ATM objednať ďalších 50 kusov. Hodnota zmluvy je 61,5 mil. EUR.

"Krátko po ukončení dodávok 10 elektrických autobusov, objednal ATM ďalšie vozidlá. v Miláne to budú naše prvé trolejbusy. Som veľmi rád, že môžeme byť podporou dopravcu v jeho investíciách do elektrifikácie mestskej dopravy. Obyvatelia mesta ocenia nízke emisie a tichý chod elektrických pohonov nových trolejbusov, ako aj elektrobusov našej značky, ktoré už v meste jazdia," hovorí Alberto Fiore, generálny riaditeľ Solaris Italia S.r.I.

Trolejbusy Trollino 18 pre Miláno budú vybavené dvomi trakčnými motormi s výkonom 160 kW. Jazdu na vzdialenosť 15 km bez pripojenia k trakčnej sieti umožňujú batérie s kapacitou 45 kWh. Zabezpečujú aj ďalšie jazdy v prípade výpadku prúdu alebo na trasách bez siete (napr. v historických častiach mesta). Trolejbusy budú mať kapacitu 135 cestujúcich, vrátane 31 miest na sedenie.

Komfort cestujúcich zabezpečuje efektívna klimatizácia. Jedným z prvkov, ktoré zvyšujú bezpečnostné štandardy, bude stály monitoring izolácie komponentov, ktorý poháňa vysokonapäťové vedenie zo skeletu vozidla. Ak sa zistia nezrovnalosti, systém automaticky odpojí zberače prúdu. Dopravca z Milána objednal veľmi pokročilý monitorovací systém, zahŕňa 9 kamier a zadnú kameru, 10" monitor na stredovej konzole a rekordér. Okrem toho budú vozidlá vybavené systémom počítania cestujúcich.

Dodávky 10 elektrických autobusov Solaris Urbino 12 electric sa v Miláne dokončili v máji. ATM objednal ďalších 15 vozidiel. Poľský výrobca dodal do Milána takmer 150 autobusov. V budúcom roku sa k nim pripoja kĺbové trolejbusy Trollino 18. Aj keď budú prvými poľskými trolejbusmi v hlavnom meste Lombardie, v Taliansku ich jazdí už viac ako 80 - v mestách Bologna, Cagliari, Neapol, alebo Rím. Solaris pôsobí v Taliansku od roku 2003 a na tento trh dodal už takmer 900 autobusov a trolejbusov.

Solaris Bus & Coach S.A.