Solaris predal do Milána 80 trolejbusov
Do Milána poputuje 80 kĺbových trolejbusov Trollino 18. Rámcová zmluva, podpísaná 21. mája sa týka dodávky až 80 vozidiel. Prvých 30 trolejbusov výrobca odovzdá v polovici roku 2019.
Utorok, 05. jún 2018, olala
V rámci opcie môže dopravca ATM objednať ďalších 50 kusov. Hodnota zmluvy je 61,5 mil. EUR.

"Krátko po ukončení dodávok 10 elektrických autobusov, objednal ATM ďalšie vozidlá. v Miláne to budú naše prvé trolejbusy. Som veľmi rád, že môžeme byť podporou dopravcu v jeho investíciách do elektrifikácie mestskej dopravy. Obyvatelia mesta ocenia nízke emisie a tichý chod elektrických pohonov nových trolejbusov, ako aj elektrobusov našej značky, ktoré už v meste jazdia," hovorí Alberto Fiore, generálny riaditeľ Solaris Italia S.r.I.

Trolejbusy Trollino 18 pre Miláno budú vybavené dvomi trakčnými motormi s výkonom 160 kW. Jazdu na vzdialenosť 15 km bez pripojenia k trakčnej sieti umožňujú batérie s kapacitou 45 kWh. Zabezpečujú aj ďalšie jazdy v prípade výpadku prúdu alebo na trasách bez siete (napr. v historických častiach mesta). Trolejbusy budú mať kapacitu 135 cestujúcich, vrátane 31 miest na sedenie.

Komfort cestujúcich zabezpečuje efektívna klimatizácia. Jedným z prvkov, ktoré zvyšujú bezpečnostné štandardy, bude stály monitoring izolácie komponentov, ktorý poháňa vysokonapäťové vedenie zo skeletu vozidla. Ak sa zistia nezrovnalosti, systém automaticky odpojí zberače prúdu. Dopravca z Milána objednal veľmi pokročilý monitorovací systém, zahŕňa 9 kamier a zadnú kameru, 10" monitor na stredovej konzole a rekordér. Okrem toho budú vozidlá vybavené systémom počítania cestujúcich.

Dodávky 10 elektrických autobusov Solaris Urbino 12 electric sa v Miláne dokončili v máji. ATM objednal ďalších 15 vozidiel. Poľský výrobca dodal do Milána takmer 150 autobusov. V budúcom roku sa k nim pripoja kĺbové trolejbusy Trollino 18. Aj keď budú prvými poľskými trolejbusmi v hlavnom meste Lombardie, v Taliansku ich jazdí už viac ako 80 - v mestách Bologna, Cagliari, Neapol, alebo Rím. Solaris pôsobí v Taliansku od roku 2003 a na tento trh dodal už takmer 900 autobusov a trolejbusov.

Solaris Bus & Coach S.A.