Pilotný projekt s VDL Citea SLFA Electric v Bazileji
VDL Bus & Coach dodá BRT verziu autobusu Citea SLFA-181 Electric pre Basler Verkehrs-Betriebe (BVB).
Piatok, 01. jún 2018, olala
Vozidlo je prvým elektrickým kĺbovým autobusom vo Švajčiarsku. Pilotný projekt, ktorý začne koncom tohto roka, bude testovať autobus na všetkých autobusových linkách v meste. Dopravca chce týmto projektom získať úvodné praktické skúsenosti s prevádzkou elektrického autobusu. Od roku 2027 bude využívať výhradne technológie 100% obnoviteľných pohonov.

"Tešíme sa na nový elektrický autobus a sme presvedčení, že ho uvítajú aj naši cestujúci," hovorí Marcel Kuttler, šéf technológií BVB. "Autobus je pohodlný, tichý a 100% poháňaný obnoviteľnou energiou."

VDL SLFA-181 Electric je nízkopodlažný autobus s dĺžkou 18,1 metra, vybavený elektrickým pohonom. Autobus ponúka maximálny profit z vlastníctva, zabezpečuje udržanie kvality života v rušných mestských oblastiach.
Autobus Citea SLFA-181 Electric pre BVB je vybavený batériou 248 kWh a rýchlou nabíjačkou s výkonom 450 kW. Počas pilotného obdobia sa rýchle nabíjanie bude uskutočňovať v depe BVB. Elektrický autobus sa nabije približne za 50 minút.

Basler Verkehrs-Betriebe (BVB) je mestský dopravca, s takmer 182 km električkových a autobusových liniek. Verejná doprava je v Bazileji veľmi obľúbená a dôležitá. Dopravca ročne prepraví viac ako 130 miliónov cestujúcich na 9 električkových a 13 autobusových linkách. Zamestnáva viac ako 1 200 pracovníkov.

VDL Bus & Coach bv