Cestujúcich v okrese Levice vozia tri nové moderné autobusy
Od včerajšieho dňa vozia cestujúcich v Levickom okrese tri nové moderné nízkopodlažné autobusy s klimatizáciou a bezplatným pripojením na internet. Ďalšie štyri nové autobusy zaradí ARRIVA na prímestské linky v okrese Levice v najbližších mesiacoch.
Štvrtok, 24. máj 2018, olala
Do konca roka pribudne na cestách v Nitrianskom kraji ďalších päť nových autobusov. ARRIVA prostredníctvom pravidelnej modernizácie vozového parku zvyšuje pohodlie a bezpečnosť svojich cestujúcich. Zároveň obyvateľov Slovenska motivuje, aby uprednostňovali verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami.

„Kvalitu služieb pre cestujúcich môžeme neustále zvyšovať aj vďaka dlhodobej spolupráci s vyššími územnými celkami. Týka sa to nielen modernizácie autobusov, ale aj autobusových staníc a zastávok. Dnes sme cestujúcim v Nitrianskom samosprávnom kraji odovzdali do užívania tri nové moderné autobusy a v obnove vozového parku tu plánujeme pokračovať i naďalej. Umožňuje to dlhodobá zmluva o službách vo verejnom záujme a zabezpečení prímestskej autobusovej dopravy, ktorá platí do konca roka 2025,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Spoločnosť ARRIVA zabezpečuje v Nitrianskom kraji prímestskú dopravu 180 autobusovými linkami a ročne prepraví vyše 19 miliónov cestujúcich. Nové autobusy typu Crossway Low Entry 10,8 sú plne klimatizované. K ich výbave patria elektronické tabule, na ktorých nájdu cestujúci informácie o aktuálnom čase, smere linky a nasledujúcej zastávke. Je v nich 38 miest na sedenie, z toho dve sklopné v časti vyhradenej na prevoz detského kočíka alebo invalidného vozíka. „Súčasťou stredných dverí je mechanicky ovládaná vyklápacia rampa, ktorá slúži na nástup imobilných cestujúcich. Cestujúcim je k dispozícii aj signalizačné tlačidlo STOP umiestnené pri dverách. Ním môže cestujúci avizovať vodičovi, že chce na nasledujúcej zastávke vystúpiť,“ povedala Hana Jahodníková, dopravná riaditeľka spoločnosti ARRIVA Nové Zámky.

ARRIVA Nové Zámky zabezpečuje autobusovú dopravu na prímestských linkách v okresoch Nové Zámky, Šaľa, Levice, Štúrovo, Šahy a Komárno, ako aj mestskú hromadnú dopravu v Nových Zámkoch, Šali, Leviciach, Štúrove, Šahách a Komárne.

Spoločnosť ARRIVA minulý rok zakúpila a odovzdala do užívania cestujúcim na Slovensku 53 nových autobusov. Tento rok doposiaľ zaradila 18 nových autobusov na linky v Košickom, Trnavskom, Žilinskom a Nitrianskom kraji. V nasledujúcich mesiacoch odovzdá do užívania cestujúcim na Slovensku ďalších 20 nových moderných autobusov.

TS: ARRIVA