IBE - International Bus Expo 2018, Rimini
IBE, International Bus Expo je v oblasti Stredomoria jediným veľtrhom, ktorý sa venuje autobusom, autokarom a verejnej doprave. Veľtrh sa koná každé dva roky, tento rok od 24. do 26. októbra 2018.
Piatok, 25. máj 2018, olala
ZAMERANIE IBE 2018:
  • Miestna verejná doprava
  • Autobusy a enviromentálna udržateľnosť
  • Mobilita a invalidita
  • Prevádzkovatelia autobusov: pravidlá a bezpečnosť
  • Nové technológie a inovácie
Rimini sa stane hlavným mestom autobusov. Veľtrh Rimini Bus Expo každým rokom rastie, zväčšujú sa výstavné priestory, ponúka stále viac, ponuka je bohatšia a komplexnejšia.
Okrem interiérových výstavných plôch to bude aj veľký vonkajší priestor určený pre "IBE Experience", kde sa budú realizovať skúšobné jazdy s vozidlami najnovšej generácie. Dve hlavné priemyselné združenia ANAV a ASSTRA zorganizujú viaceré tréningové a vzdelávacie semináre.
Posledného vydania veľtrhu v roku 2016 sa zúčastnilo viac ako 110 národných a medzinárodných spoločností a 6 815 profesionálnych návštevníkov, z toho 300 zahraničných.

IBE 2018 je jediný veľtrh pre taliansky autobusový priemysel. Hlavnými hviezdami budú určite prostriedky verejnej dopravy.
Pomerne veľký stánok si rezervoval nemecký Evobus, ktorý vystaví to najlepšie zo svojho sortimentu a bude sa zaoberať témami ako je prechod na elektrickú energiu, popredajné služby, či analýza trhu. Ďalšou témou bude partnerstvo s Anav pre kampaň s názvom "Vai col bus" (Cestovať autobusom).

Veľkým vystavovateľom v Rimini bude tiež MAN. Nemecká skupina zdokonalila takmer celý produktový rad. Malú, ale významnú revolúciu, predstavuje nový 9-litrový, 6-valcový motor Euro VI s označením D15. Pokiaľ ide o nové produkty na výstave, treba spomenúť MAN Lion's City, MAN Lion's Coach a Neoplan Tourliner a Skyliner. Okrem európskych priemyselných gigantov bude Rimini hostiť aj karosárov. Prvým, ktorý si rezervoval priestory, bola firma D'Auria, ktorá sa špecializuje na výrobu a predaj mini a midi autobusov.

Na podujatí v Rimini sa zúčastnia aj hlavné združenia odvetvia. Zo všetkých hlavne Anav a Asstra, každý zastupujúc svoju vlastnú odbornú oblasť, dajú trojdňovému podujatiu v Rimini určitú vážnosť. Obzvlášť Anav má už teraz naplnený program. Popoludní 24. októbra začína s konferenciou "Smart Technology" (technológie a systémy elektronického predaja cestovných lístkov), 25. októbra sú to dve verejné stretnutia, jeden v spolupráci s Ivecom a druhý s Evobusom. Ústredným zámerom je podpora propagácie používania autobusov ako bezpečného, ​​moderného a pohodlného dopravného prostriedku. Je tiež organizátorom kampane "Vai col Bus", ktorej cieľom je s odborníkmi z priemyslu "informovať a zvyšovať povedomie verejnej mienky o význame segmentu autobusovej dopravy v národnom systéme mobility, pokiaľ ide o kvantitu, kvalitu, bezpečnosť, environmentálny a sociálny vplyv."

Rimini bude tiež hostiť združenie 137 veľkých Italian Public Transport (TPL) talianskych spoločností verejnej dopravy, ktoré zastupujú 95% trhu mestskej a 75% mimomestskej dopravy. Asstra má za úlohu analyzovať súčasné "horúce témy" a oživiť kvalitu poskytovaných služieb a reagovať na problémy s negatívnym vplyvom na životné prostredie. Za týmto účelom sa uskutoční dialóg s národnými a miestnymi inštitúciami.

Spomedzi noviniek IBE pre 2018 to bude súťaž "IBE Bus Driver of The Year," iniciatíva IBE v spolupráci s časopisom AUTOBUS, ktorá vyhlási najlepšieho talianskeho vodiča autobusu. Vodičov nominujú domovské dopravné spoločnosti, 24. októbra sa v Rimini koná finále a slávnostné odovzdanie cien.

INTERNATIONAL BUS EXPO 2018