Nové moderné autobusy pre cestujúcich v Dolnom Kubíne
Cestujúci v Dolnom Kubíne môžu odvčera v rámci mestskej verejnej dopravy využívať dva nové moderné nízkopodlažné autobusy s klimatizáciou a bezplatným pripojením na internet.
Piatok, 18. máj 2018, olala
Do užívania ich odovzdali generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Liorbus Ladislav Hološ a primátor mesta Dolný Kubín Roman Matejov. Ďalšie dva nové autobusy budú v nasledujúcich dňoch zaradené na medzimestské linky v okrese Dolný Kubín. ARRIVA prostredníctvom pravidelnej modernizácie autobusov zvyšuje pohodlie a bezpečnosť svojich cestujúcich. Zároveň chce obyvateľov Slovenska motivovať, aby uprednostňovali verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami.

„Vďaka dlhodobej spolupráci a zmluve s mestom Dolný Kubín môže ARRIVA Liorbus neustále zlepšovať kvalitu poskytovaných služieb vrátane modernizácie vozového parku. Dnes sme našim cestujúcim odovzdali do užívania dva nové moderné autobusy a v modernizácii plánujeme pokračovať. Umožňuje to dlhodobá zmluva o službách vo verejnom záujme a zabezpečení mestskej autobusovej dopravy, ktorá platí do konca roka 2027,“ povedal Ladislav Hološ, generálny riaditeľ ARRIVA Liorbus.

„Je pre nás dobrá správa, že obyvatelia a návštevníci nášho mesta budú môcť využívať európsky štandard služieb verejnej dopravy na Orave. Aj vďaka bezbariérovému prístupu do autobusu sa zlepší dostupnosť verejnej dopravy pre imobilných cestujúcich, starších ľudí a matky s deťmi v kočíkoch. Cestujúci v letných mesiacoch určite ocenia klimatizáciu, ktorá je pridanou hodnotou nových autobusov,“ povedal primátor mesta Dolný Kubín Roman Matejov.

Nové autobusy typu Crossway Low Entry 10,8 sú plne klimatizované a vybavené informačnými tabuľami zobrazujúcimi aktuálny čas, smer linky a nasledujúcu zastávku. Je v nich 42 miest na sedenie, z toho sú štyri sklopné vo vyhradenej časti určenej pre prevoz detského kočíka alebo invalidného vozíka. Súčasťou zadných dverí je mechanicky ovládaná vyklápacia rampa, ktorá slúži na nástup imobilných cestujúcich. K dispozícii je aj signalizačné tlačidlo STOP umiestnené pri dverách, ktorým môže cestujúci vodičovi avizovať, že chce na nasledujúcej zastávke vystúpiť. „Naša spoločnosť dbá o pohodlie a bezpečnosť cestujúcich i našich kolegov vodičov, preto sme všetky nové autobusy vybavili kamerovým systémom,” doplnil L. Hološ.

ARRIVA Liorbus zabezpečuje autobusovú dopravu na 90 prímestských linkách v okresoch Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Dolný Kubín, Námestovo a Trstená, ako aj mestskú hromadnú dopravu v Liptovskom Mikuláši, Ružomberku a v Dolnom Kubíne. V Dolnom Kubíne majú občania k dispozícii osem liniek mestskej hromadnej dopravy, na ktorých sme minulý rok prepravili vyše 550 tisíc cestujúcich.
Spoločnosť ARRIVA minulý rok zakúpila a odovzdala do užívania cestujúcim na Slovensku 53 nových autobusov. Tento rok spoločnosť odovzdala 15 nových autobusov v Košickom, Trnavskom a Žilinskom kraji a v nasledujúcich mesiacoch odovzdá ďalších 23 autobusov v Nitrianskom a Trnavskom kraji.


TS ARRIVA