BUS SHOW: ARRIVA Slovakia odprezentuje projekt bikesharingu
Na 1. autobusovom veľtrhu na Slovensku ARRIVA predstaví svoj úspešný projekt bikesharingu, ktorý spustila v spolupráci s mestom Nitra v júli minulého roka.
Piatok, 11. máj 2018, olala
ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu.

Na 1. autobusovom veľtrhu na Slovensku ARRIVA predstaví svoj úspešný projekt bikesharingu, ktorý spustila v spolupráci s mestom Nitra v júli minulého roka. Zdieľané bicykle arrivabike sú doplnkom verejnej dopravy v meste, zjednodušujú obyvateľom a návštevníkom mesta dostupnosť a pohyb po centre mesta a jeho oddychových zónach (napr. mestskom parku) a zlepšujú dopravnú situáciu v meste.

Zdieľané bicykle arrivabike sú v Nitre veľmi populárne. Svedčí o tom takmer 10 500 prenájmov bicyklov a takmer 6 000 užívateľov, využívajúcich túto službu od spustenia pilotného projektu bikesharingu v júli minulého roku. Od začiatku druhej sezóny v marci 2018 sa do systému zaregistrovalo takmer 1 000 nových užívateľov a denne bola služba využitá priemerne 66-krát. Obyvatelia a návštevníci Nitry majú k dispozícii 70 bicyklov na siedmich strategicky umiestnených stanovištiach na najfrekventovanejších bodoch. Využívanie arrivabike je veľmi jednoduché. Stačí sa zaregistrovať na stránke arriva.bike, alebo prostredníctvom aplikácie arrivabike, ktorá je pre smartfóny dostupná na GooglePlay a v AppStore. Využitie bicykla sa hradí platobnou kartou.

Novinkou tejto sezóny je možnosť na prenájom bicyklov využívať čipové karty spoločnosti ARRIVA NITRA, ktoré slúžia na identifikáciu užívateľov. Výhodou využívania čipových kariet je, že na odblokovanie bicykla stačí iba priložiť čipovú kartu na cyklopočítač a zadať PIN, ktorý užívateľ dostal pri registrácii do systému arrivabike. S jednou kartou si užívateľ môže prenajať zdieľaný bicykel a zároveň cestovať verejnou dopravou v Nitre. Cestujúci si môže bicykel požičať na jednom stanovišti a vrátiť na inom, v závislosti od počasia, až do konca novembra.

BUS SHOW 2018