FlixBus zvyšuje ponuku na trase medzi Bratislavou a Viedňou
Je to už rok, čo FlixBus spustil na Slovensku sieť zelených autobusov. Medzi jeho kľúčové trasy patria Košice-Praha, Prešov-Viedeň a Bratislava-Viedeň. FlixBus plánuje ďalší rozvoj ponuky, na trase medzi Bratislavou a Viedňou od zajtra pridá týždenne 14 nových spojov.
Streda, 25. apríl 2018, olala
„Dopyt po autobusovej doprave sa na Slovensku neustále zvyšuje. Našu ponuku plánujeme aj naďalej rozširovať. Od 26. apríla pridáme ďalšie nové spoje na trase medzi Bratislavou a Viedňou,“ oznamuje novinky hovorkyňa spoločnosti FlixBus Martina Čmielová.

FlixBus v súčasnosti spája slovenské mestá Bratislavu, Košice, Prešov, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Žilinu, Považskú Bystricu, Trenčín a ďalšie. Na najfrekventovanejšej trase medzi Bratislavou a Viedňou si zákazníci teraz môžu vybrať až zo 41 spojení denne.

Hlavné mesto Slovenska, Bratislava, je k zelenej sieti pripojené už od roku 2015 a stalo sa významným uzlom v európskej sieti FlixBusu. „Každý týždeň z Bratislavy vypravíme viac ako 400 odjazdov,“ dopĺňa Čmielová.

FlixBus ponúka najrozsiahlejšiu medzimestskú autobusovú sieť zahŕňajúcu 250 000 denných spojov do 1 700 destinácií v 27 krajinách. V priebehu tohto roka chce ponúknuť ďalších 100 000 nových spojov. Na jar sa prvýkrát vydá za hranice Európy. Na západe Spojených štátov, predovšetkým v Kalifornii, má v úmysle ponúknuť viac ako 1 000 nových spojov.

Obchodný model v USA bude rovnaký ako v Európe. Pod značkou FlixBus dnes jazdí približne 300 regionálnych dopravcov. Na Slovensku FlixBus spolupracuje s veľkými dopravcami i menšími rodinnými firmami, ako sú Blaguss Slovakia, Slovak Lines alebo DAF TOUR. „Vďaka spolupráci s FlixBusom od roku 2017 sa naše podnikanie významne rozrástlo. Dnes prevádzkujeme 6 zelených autobusov na trasách medzi Košicami a Prahou, Prešovom a Viedňou,“ hovorí Andrej Daňko, riaditeľ košického dopravcu DAF TOUR.

TS: FlixBus