Van Hool postaví výrobný závod na autobusy v Morristown, Tennessee, v USA
Sídlo Van Hool v Koningshooikt, Belgium s tromi národnými vlajkami krajín, v ktorých má a bude mať výrobné závody (Belgicko, Macedónsko a USA).
Ďalší
Van Hool NV postaví výrobný autobusový závod v americkom meste Morristown, Tennessee. Po začatí prevádzky, v prvom štvrťroku roku 2020, zamestná 600 pracovníkov a každoročne vyrobí okolo 400 autobusov a autokarov pre severoamerický trh verejnej dopravy.
Pondelok, 16. apríl 2018, olala
  • Van Hool, po macedónskom Skopje, investuje viac ako 47 miliónov dolárov do druhého výrobného závodu za hranicami Belgicka.

  • Závod v Morristowon bude v prevádzke v prvom štvrťroku roku 2020 so 600 zamestnancami.


Slávnostné zahájenie výstavby nového výrobného miesta sa uskutoční koncom tohto leta.

Filip Van Hool, výkonný riaditeľ spoločnosti Van Hool, o rozhodnutí uviedol: "Na severoamerickom trhu máme viac ako 30 ročné skúsenosti. Boli sme tu úspešní s dodávkami autobusov a autokarov pre súkromné ​​spoločnosti. Od roku 1987 sme do severnej Ameriky dodali viac ako 11 000 vozidiel. Na základe týchto skúseností a prieskumu trhu sme dospeli k názoru, že trh verejnej dopravy s celkovým ročným potenciálom 6 000 až 8 000 vozidiel je pre nás príležitosťou. Vzhľadom na "Buy America Act" sa naša rodinná firma rozhodla preskúmať možnosti pre nový výrobný závod v USA."

Americký zákon o kúpe “Buy America Act” z roku 1982 vyžaduje, aby vozidlá pre verejnú dopravu boli kompletizované v USA, obsahovali 70% súčiastok od amerických dodávateľov a 100% americkej ocele.

Filip Van Hool vysvetlil aj voľbu pre Morristown, Tennessee: "Sme radi, že môžeme oznámiť ďalší krok skupiny Van Hool v celosvetovom raste. Investícia vo výške viac ako 47 miliónov dolárov je potvrdením viac ako 30-ročnej prítomnosti Van Hoolu na americkom trhu. Dnes sa tešíme na výstavbu najmodernejšieho autobusového závodu, ktorý bude od roku 2020 zásobovať celý severoamerický trh vysokokvalitnými autobusmi a autokarmi. Prítomnosť vysoko uznávaných odborných škôl a dobre vyškolených zamestnancov, spolu s miestnou podporou a spoluprácou všetkých zainteresovaných strán v Morristown, Hamblen County a Tennessee, presvedčila výkonnú radu Van Hool pristúpiť v 71-ročnej histórii spoločnosti Van Hool k najväčšej investícii mimo Belgicka."

Filip Van Hool objasňuje tiež význam tejto investície pre Van Hool, Koningshooikt, kde je hlavné sídlo skupiny: "Táto významná investícia do nového trhu ponúka pre Van Hool príležitosti aj pre zamestnancov z Koningshooikt. Pre trh verejnej dopravy v Amerike chceme ponúkať obzvlášť konkurenčné produkty, ktoré budú v plnej miere projektované a vyvíjané inžiniermi v dizajnovom centre v Koningshooikt. Pred začatím produkcie je na rok 2020 naplánovaný komplexný tréningový program pre nových amerických zamestnancov, ktorí budú do Európy prichádzať už v priebehu roka 2019. Naši skúsení zamestnanci oboznámia svojich nových amerických kolegov s vysoko kvalitnými normami a štandardmi vozidiel Van Hool. "

Van Hool je súkromný belgický výrobca autobusov, autokarov a priemyselných vozidiel. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1947, má sídlo v Belgickom Koningshooikte. Väčšina jeho produkcie je určená pre Európu a Ameriku. Van Hool zamestnáva po celom svete približne 4 450 pracovníkov, z ktorých väčšina pracuje vo výrobných závodoch v Koningshooikte (Belgicko) a v Skopje (Macedónsko).

TS: Van Hool
Filip Van Hool, generálny riaditeľ spoločnosti Van Hool.