BUS SHOW 2018: Luxusný poschodový autokar VDL Futura FDD2 - slovenská premiéra
Veľtržnou novinkou v Nitre na BUS SHOW bude luxusná verzia poschodového autokaru VDL Futura FDD2 Euro 6, identický model 2018, aký sa pred polrokom predstavil na veľtrhu Busworld v belgickom Kortrijku.
Piatok, 13. apríl 2018, olala
Verzia nového poschodového autokaru VDL FDD2 s novým konštrukčným riešením, sa objavila prvýkrát v roku 2015. VDL prichádza s novinkou na trh v čase, kedy dochádza k rozmachu dopravy poschodovými zájazdovými autokarmi na diaľkových pravidelných linkách. Čoraz častejšie je ich však možné stretnúť aj u dopravcov, prevádzkujúcich zájazdovú zahraničnú dopravu. Maximálna kapacita je až 96 miest. Prvým majiteľom autokaru VDL FDD2-141 v Čechách sa stala pred nedávnom cestovná kancelária ABC – TOURS zo Znojma.

Futura FDD2 je k dispozícii v dvoch dĺžkach s označením FDD2-130 (3 nápravy – 13 metrov) a FDD2-141 (3 nápravy – 14,1 m). Ako všetky ostatné predchádzajúce modely VDL, sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a ekonomickou prevádzkou. Ide o úplne novú, od základu vyvinutú konštrukciu s mimoriadne priaznivými aerodynamickými vlastnosťami a vysokou mierou bezpečnosti. Pri výrobe sa využíva unikátna modulárna konštrukcia s využitím sendvičových dielov. Vďaka nim sa na spodnom poschodí dosiahla vnútorná svetlá výška 190 cm. Obidva varianty sú vybavené osvedčenými, výkonnými motormi DAF.

Luxusný poschodový autokar príde do Nitry priamo od výrobcu z holandského sídla VDL Groep spoločnosti v Eindhovene.

Výhradný dovozca autobusov VDL do Čiech a na Slovensko spoločnosť VDL Bus & Coach Czech Republic s.r.o. zaujme v Nitre výstavnú plochu, väčšiu ako 500 m2, kde okrem poschodového autokaru odprezentuje aj jeden z najpredávanejších autobusov v Európe, model VDL FDM Futura.

VDL ponúkne aj novinku, v podobe repasovaných autobusov, s možnosťou okamžitého nákupu, vrátane financovania na mieste. Spoločnosť VDL Bus & Coach, ako aj väčšina ostatných výrobcov, sa zaoberá predajom autobusov z druhej ruky. V Nitre ponúkne na okamžitý predaj zánovné autokary Futura FHD Euro 5 – 6, vrátane zaistenia financovania za ceny mierne nad hranicou 100 000 €.

BUS SHOW 2018