Dodávateľom batérií pre elektrické autobusy Citaro bude Akasol
Dodávateľom všetkých batériových systémov pre elektrické autobusy Mercedes-Benz Citaro bude nemecký Akasol.
Piatok, 13. apríl 2018, olala
https://www.electrive.com/2018/04/09/akasol-to-deliver-batteries-for-daimlers-citaro-electric-bus/

Sériová výroba elektrického Citaro je naplánovaná na koniec tohto roka, vývoj batérií však prebieha už od roku 2015.

12-metrové Citaro od EvoBusu s elektrickou portálovou nápravou, oslávi predtým, ako sa dostane do sériovej výroby, premiéru na tohtoročnom septembrovom veľtrhu IAA. Všetky batérie dodá Akasol.

Do elektrického autobusu môže byť inštalovaných až desať batériových sád. Sú umiestnené na streche a v zadnej časti autobusu a dokážu pre Citaro dodať energiu 243 kWh. Akasol vyvíjal batérie od roku 2015, v úzkej spolupráci so spoločnosťami EvoBus a Samsung.

Batérie v Citare sú schopné rýchleho nabíjania a dodávajú energiu pre všetky palubné systémy, a samozrejme aj pre elektrický pohon. Vďaka vodnému chladeniu batérií sú autobusy schopné dojazdu 150 kilometrov v takmer akomkoľvek podnebí. V najbližších rokoch sa dojazd ešte rozšíri. Na videu nižšie je zaznamenané zimné testovanie vo Fínsku.

Akasol bude vyrábať nabíjacie sústavy pre Citaro s článkami od Samsungu v novom výrobnom závode v nemeckom meste Langen, v blízkosti svojho sídla v Darmstadt. Do poloautomatickej výrobnej linky investoval 10 miliónov eur. Medzi zákazníkov Akasolu patrí tiež holandský VDL Bus & Coach a britský Alexander Dennis.

busworld