Elektrické VDL Citey pre 's-Hertogenbosch
Koncom marca sa, za účastí zástupcov mesta a dopravcu, prezentovali autobusy VDL Citea pre Arrivu. Od 1. apríla jazdí na dvoch linkách holandského mesta ’s-Hertogenbosch deväť vozidiel VDL Citea SLF-120 Electric.
Piatok, 06. apríl 2018, olala
VDL Bus & Coach dodal tri elektrické Citey pre Arriva ’s-Hertogenbosch už v roku 2016. Tri z deviatich nových autobusov boli uvedené do prevádzky už minulý mesiac, aby bola otestovaná nová technológia batérií a infraštruktúry nabíjania v praxi. Na základe pozitívnych výsledkov môžu byť vozidlá integrované do prevádzky. VDL Bus & Coach dodal nielen autobusy, ale aj infraštruktúru nabíjania a v spolupráci s dodávateľom elektriny, aj elektrickú energiu. VDL je pre tento projekt dodávateľom systému a je tiež zodpovedný za garantovanú úroveň služieb počas prevádzky.

Model VDL Citea SLF-120 Electric pre Arrivu je vybavený novou batériovou technológiou, ktorá umožňuje rýchlejšie nabíjanie, bez vplyvu na náročný cestovný poriadok. Na koncových zastávkach liniek je umiestnená rýchlonabíjačka, na odstavnej ploche pre autobusy budú batérie nabíjané cez pantograf na streche.

Pre s-Hertogenbosch objednala Arriva typ VDL Citea SLF-120 Electric s trojdverovou konfiguráciou. Ide o autobusy, ktoré neprodukujú žiadne emisie výfukových plynov a sú zároveň veľmi tiché. Znamená to väčší komfort pre vodiča a cestujúcich, ale tiež príspevok k príjemnejšiemu životnému prostrediu pre obyvateľov mesta. Autobusy sú vybavené USB nabíjacími portmi pre mobilné zariadenia a Wi-Fi.

VDL Bus & Coach