Gdynia objednáva 30 trolejbusov značky Solaris
Mesto Gdynia podpísalo so Solarisom zmluvu o dodávke 30 trolejbusov. Vďaka víťazstvu v súťaži budú vo flotile PKT debutovať kĺbové trolejbusy Trollino 18 a v Gdyni dobre známe Trollino 12.
Piatok, 06. apríl 2018, olala
Objednané Solarisy, okrem tradičných trolejbusových pohonov, budú vybavené aj batériami, umožňujúcimi jazdu mimo trakciu. Štrnásť Solarisov Trollino 12 bude vybavených batériami s kapacitou 58 kWh, šesť kĺbových 87 kWh batériami. Obidva typy vozidiel budú bez pantografu schopné pokryť niekoľko desiatok kilometrov v režime s nulovými emisiami. Vďaka týmto trolejbusom budú môcť byť v meste Gdynia obsluhované aj oblasti, ktoré nemajú trolejbusovú trakciu.

Podľa zmluvy dodá Solaris, okrem trolejbusov, aj batérie, pre modernizáciu ďalších 21 vozidiel. Výmena niklovo-kadmiových batérií na lithiovo-iónové, spoločne s nastavením elektroniky zariadení, bude znamenať obrovský pokrok v technológii a kvalite, umožnená bude jazda bez emisií na cca 15-20 kilometrov mimo trolejového vedenia. Modernizácia trolejbusov sa začne na jar tohto roku, dodávka vozidiel do Gdyne v septembri, dokončená bude na jar 2019.

Dnes je Gdyňa, okrem Lublinu a Tychy, jedným z troch miest v Poľsku, ktoré si zachovali a rozvíjajú trolejbusovú dopravu. Pre svoje úspechy v tejto oblasti bola Gdynia mnohokrát ocenená v Poľsku, aj v zahraničí. Okrem iného, v roku 2014 získal dopravca Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej prestižnú cenu Regiostars, ktorú udeľuje Európska komisia za "investície do verejnej mestskej dopravy v súlade so zásadami trvalo udržateľného rozvoja".

Solaris Bus & Coach S.A.