Brno získa špičkové trolejbusy zo Škodovky
Škoda Electric začala v týchto dňoch plniť jednu z najväčších tohtoročných dodávok v rámci českého trhu. Jedná sa o desať nových trolejbusov pre Brno.
Štvrtok, 05. apríl 2018, olala
Firma odovzdáva dopravnému podniku v Brne prvé tri z celkovo desiatich nových trolejbusov za viac ako 120 miliónov korún. Tieto vozidlá budú mať pre dopravcu jednu veľkú prednosť - vďaka batériám dokážu obsluhovať aj trasy, kde nie je trolejové vedenie.

"Ide o takzvané parciálne trolejbusy, s ktorým žneme na trhu veľký úspech a to v doma, aj v zahraničí. Na batérie zvládnu bežne najazdiť aj niekoľkokilometrové trasy. Dopravcovia oceňujú ekologickosť tohto riešenia, spoľahlivosť a nízke náklady na údržbu a prevádzku," vysvetľuje obchodný manažér Škody Electric Radek Kapr.

"Trolejbusy majú automatické ovládanie zberačov, čo prispieva k plynulosti jazdy v miestach, kde končí a začína trolejové vedenie," dopĺňa Radek Kapr. Po prvýkrát budú v uliciach Brna jazdiť trolejbusy s klimatizáciou, ktorú cestujúci aj vodiči ocenia najmä v letných mesiacoch. Všetkých desať nových trolejbusov dodá Škodovka do konca augusta tohto roka.

Vozový park trolejbusov v Brne je najväčším v rámci Českej republiky. Plzenská Škoda Electric naposledy dodávala pre juhomoravskej metropoly trolejbusy v roku 2015 a to tridsať kĺbových veľkokapacitných vozidiel typu 31Tr. "Aktuálnu dodávku chápeme aj ako ocenenie kvality našich vozidiel," dodáva Radek Kapr.

Škoda Electric tento rok uspela tiež napríklad v Plzni, kam dodá až 17 nových veľkokapacitných trolejbusov. A flotilu nových trolejbusov za viac ako 130 miliónov korún získa ešte do konca tohto roka aj dopravný podnik v Opave.

skoda.cz