RegioJet vstupuje do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji
Vlakový dopravca RegioJet vstupuje od nedele 1. apríla 2018 do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.
Streda, 28. marec 2018, olala
Žlté vlaky sa tak stávajú plnohodnotnou súčasťou bratislavskej prímestskej dopravy, vďaka ktorej budú môcť obyvatelia cestovať výhodnejšie z Kvetoslavova, Miloslavova, Nových Košarísk, Rovinky po celej Bratislave na jeden cestovný lístok. Bratislavská integrovaná doprava pokračuje v plnení Plánu dopravnej obslužnosti Bratislavského kraja, ktorého jednou z priorít je odľahčiť a urýchliť cestnú dopravu, a to vďaka budovaniu nosnej koľajovej dopravy.

Integrované regionálne vlaky RegioJet budú premávať pod označením linky S70 v úseku Bratislava-Kvetoslavov. Cestujúci budú môcť využívať všetky cestovné lístky IDS BK, teda aj električenky, ktoré budú platiť aj v mestskej hromadnej doprave v spojoch Dopravného podniku Bratislava, v regionálnych vlakoch ZSSK a v regionálnych autobusoch Slovak Lines. Vo vlakoch RegioJetu bude fungovať tzv. duálna tarifa. To znamená, že cestujúci, ktorí nebudú chcieť na nový systém prechádzať, budú môcť aj naďalej cestovať s lístkami RegioJetu. Tie však budú platiť iba vo vlakoch žltého dopravcu.

Pred vstupom RegioJetu do IDS BK bolo nevyhnutné upraviť jeho predajné zariadenia tak, aby personál vo vlakoch vedel kontrolovať a predávať cestovné lístky IDS BK. Systém RegioJetu je dnes kompatibilný so všetkými systémami ostatných zapojených dopravcov. Bratislavská integrovaná doprava v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky aktuálne pripravuje osadenie nových označovačov cestovných lístkov na vybrané vlakové zastávky na trase Bratislava-Kvetoslavov. Aktuálne sú k dispozícií na hlavnej stanici Bratislava, na stanici Bratislava-Nové Mesto, Podunajské Biskupice a Nové Košariská.Nové označovače budú osadené postupne v čo najkratšom čase. Označovače budú okrem označenia papierových lístkov ponúkať aj možnosť nákupu elektronických lístkov z kreditu na čipovej karte. Cestujúci si súčasne môžu svoje električenky po novom predlžovať aj priamo na pobočkách RegioJetu na hlavnej stanici a na stanici Bratislava-Nové Mesto.

Pri cestovaní RegioJetom budú platné všetky lístky IDS BK – jednorazové papierové, elektronické (zakúpené v označovačoch cestovných lístkov z kreditu na čipovej karte), predplatné cestovné lístky (električenky), denné, aj turistická Bratislava Card. S integrovanými cestovnými lístkami budú môcť obyvatelia cestovať nielen s RegioJetom ale aj bratislavskou MHD, vlakmi ZSSK, či autobusmi Slovak Lines.

Zároveň bude v RegioJete uplatnená duálna tarifa – cestujúci si budú môcť aj naďalej zakúpiť cestovné lístky RegioJetu, ktoré nebudú platiť v integrovanej doprave u iného dopravcu.

Cestovné lístky IDS BK nebudú platiť na úseku Kvetoslavov-Komárno, čo je územie mimo Bratislavského kraja a teda mimo územia IDS BK.

TS: BID