Volvo dostalo objednávku na plne elektrické autobusy pre Drammen, Nórsko
Volvo Buses zabezpečí dodávku šiestich autobusov Volvo 7900 Electric pre dopravcu Brakar v nórskom meste Drammen.
Piatok, 23. marec 2018, olala
Prevádzkovateľ verejnej dopravy Brakan v Drammen, juhozápadne od Osla, objednal šesť plne elektrických autobusov Volvo 7900 Electric. Autobusy výrobca odovzdá v januári 2019, premávať budú medzi Drammen a Mjöndalen, na približne 12 km trase.

Dodávka plne elektrických autobusov bude riešená ako kompletný balík na kľúč, vďaka ktorému sa Volvo postará o údržbu vozidiel a batérií za pevnú mesačnú cenu.

Autobusy budú rýchlo nabíjané pomocou príležitostného nabíjania na koncových zastávkach. Nabíjacie stanice už dodal Siemens. Sú založené na spoločnom rozhraní, známom ako OppCharge, čo znamená, že ich môžu použiť aj elektrifikované autobusy iných výrobcov.

Spotreba elektrických autobusov Volvo, s pohonom obnoviteľnej energie, je o 80% nižšia ako u porovnateľných dieselových autobusov.

Plne elektrické autobusy Volvo už objednali mestá ako Trondheim (Nórsko), Malmö (Švédsko), Differdange (Luxembursko), Harrogate (Veľká Británia) a Inowroclaw (Poľsko). Okrem plne elektrického modelu Volvo 7900 Electric, rad elektrifikovaných vozidiel Volvo Buses zahŕňa hybridné modely a elektrické hybridy (plug-in hybridy). Volvo celkovo predalo viac ako 4 000 elektrifikovaných autobusov.

Volvo Buses