Plzeň získa nové kĺbové trolejbusy zo Škody Electric
Škoda Electric získala rámcový kontrakt pre plzenský dopravný podnik na 17 nových veľkokapacitných trolejbusov.
Streda, 21. marec 2018, olala
Prvých sedem kĺbových nízkopodlažných vozidiel za viac ako 110 miliónov korún, ktoré majú kapacitu pre viac ako sto cestujúcich, firma dodá na prelome rokov 2018 a 2019.

"Záujem o naše moderné trolejbusy s batériami v poslednej dobe rastie - dodali sme ich už do Španielska, Talianska, Maďarska, aj Švédska. Spojenia s nimi sú aj doma, v ČR. Dopravca v Plzni sa rozhodol zakúpiť tieto vozidlá v dlhom, kĺbovom variante, po tom ako sa tu vo viac ako ročnej prevádzke osvedčili naše kratšie trolejbusy s batériami," hovorí člen predstavenstva Škody Electric Karel Majer.

"Nové trolejbusy môžu jazdiť aj mimo trolejové vedenie. Vodič v takom prípade prepne na batériový pohon a môže takto prejsť aj niekoľko kilometrov," vysvetľuje obchodný manažér Škody Electric Radek Kapr.

Kĺbové trolejbusy 27 Tr, určené pre Plzeň budú mať popri komfortnom vybavení aj najnovší dizajn - Škoda totiž pri ich výrobe využije poslednú, teda štvrtú generáciu karosérie.

Zákazka na výrobu siedmich vozidiel je prvou objednávkou z rámcového kontraktu, podľa ktorého môže plzenský dopravný podnik získať do roku 2022 až 17 nových veľkokapacitných kĺbových trolejbusov s alternatívnym pohonom. "Pre veľkú flexibilitu týchto vozidiel a možnosť obsluhovať s nimi aj tie časti mesta, kde nie je trolejové vedenie a pretože sa prevádzka trolejbusov s trakčnou batériou mimoriadne osvedčila, preferuje Plzeň v poslednej dobe nákup iba takto vybavených trolejbusov, či už v dvanásťmetrovej, alebo v kĺbovej verzii," vysvetľuje Radek Kapr.

TS: skoda.cz