Aktuálne informácie z príprav veľtrhu CZECHBUS 2018
8. stredoeurópsky veľtrh autobusov, hromadnej dopravy, garážovej a servisnej techniky CZECHBUS 2018 sa uskutoční v dňoch 20. - 22. 11. 2018 na pražskom Výstavisku v Holešoviciach.
Pondelok, 19. marec 2018, olala
CZECHBUS 2017 na BUSportále
Aj keď do začiatku tohto ročníka veľtrhu CZECHBUS zostáva ešte osem mesiacov, jeho prípravy sú v plnom prúde. Ukazuje sa, že CZECHBUS sa už stal skutočným pojmom. Dokázal osloviť presne formulovanú skupinu profesionálov - odborných návštevníkov z oblasti hromadnej dopravy osôb. Na veľtrh vlani zavítalo takmer 6 000 ľudí a medzi nimi výrazne dominovali predstavitelia dopravcov od Košíc po Mariánské Lázně, však tiež zo zahraničia, prvýkrát aj z Číny a Ruska, odkiaľ prišla delegácia z Mestského dopravného podniku zo Sankt-Peterburgu.

Tento rok organizátori zaznamenávajú veľký záujem vystavovateľov oveľa skôr, než bolo zvykom. Kým v roku 2017 disponovali v INCHEBA EXPO Praha, presne v polovici marca, prihláškou len na 18 m2 výstavnej plochy, tento rok je už záväzne objednaných 2 374 m2 - čo je nárast o neuveriteľných 13 039%.

Najväčšie výstavné plochy pre tento ročník dopytovali a hneď potom aj objednali hlavne spoločnosti, reprezentujúce výrobu autobusov. Prihlásení a v halách umiestnení sú už: SOLARIS Bus & Coach, SOR Libchavy, IVECO Bus, VDL Bus & Coach, SCANIA, ŠKODA Electric, TURANCAR, ROŠERO, KHMC, Dekstra Bus, BusPlan. Ďalšie tradičné značky majú záväzné rezervácie. Pravé krídlo je už plné, Stredná hala, ktorá sa už úplne spamätala z minuloročnej havárie strechy, z viac ako polovice, Ľavé krídlo je obsadené na 30 percent.

Medzi prihlásenými vystavovateľmi sú aj, s takmer dvesto metrovými expozíciami, CZECHBUSu verné spoločnosti s garážovou technikou - MITERAL a AD TECHNIK, ale aj zástupcovia ďalších oblastí - AnviTrade, VOITH, Ing. Ivo Herman, EBERSPÄCHER, Mikroelektronika, MOLPIR, poľskí výrobcovia sedačiek do autobusov STER a INTAP Tobik, alebo WEBASTO, ABIRAIL a rakúsky ASFINAC Maut Service.

Sú zaznamenávané aj premiérové účasti. Prvýkrát na veľtrhu to bude česká firma MASTER IT Technologies, ktorá sa venuje širokej škále IT technológií, z ktorých mnohé z nich sú viac než vhodné práve pre hromadnú dopravu a jej riadenie. Do podobnej oblasti patrí aj čínska spoločnosť s európskym sídlom v Miláne - STREAMAX Technology, ktorá sa môže pochváliť 800 tisícami inštaláciami v hromadnej doprave a doprave osôb po celom svete, od autobusov po metro.

Aj tento rok sa počíta s bohatým sprievodným programom, s už tradičnými konferenciami a viacerými seminármi a workshopmi - detailný program bude spracovávaný postupne. Vystavovatelia budú celkom iste opäť súťažiť o najlepšie expozície v súťaži ARRIVA GRAND PRIX CZECHBUS 2018.

Záštitu nad 8. ročníkom veľtrhu CZECHBUS prevzal Minister průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, ďalšia spolupráca a zaujímavé partnerstvá sú ešte v rokovaní.

Aktuality priebežne na: www.czechbus.eu