FlixBus, ako prvý, testuje na diaľkových spojoch elektrobusy
FlixBus investuje do elektromobility a ako prvý dopravca na svete začína na svojich dvoch diaľkových trasách testovanie čínskych elektrických autobusov.
Štvrtok, 15. marec 2018, olala
Flixbus sa pre obidve linky rozhodol využiť autobusy čínskych výrobcov. Začiatkom apríla majú vyjsť do testovacej prevádzky elektrobusy Youtong ICE12 na trase medzi Parížom a Amiens vo Francúzsku. V lete tohto roku sa potom e-bus zapojí do prevádzky aj v nemeckom vnútroštátnom spojení v spolkových krajinách Hesensko a Bádensko-Wurtembursko. A má to byť BYD C9.

„Chceme sa aktívne podieľať na formovaní budúcnosti v oblasti hromadnej dopravy. Hoci sú obstarávacie náklady e-busov teraz výrazne vyššie, sme presvedčení, že investície do elektromobility sa v dlhodobom horizonte oplatia našej spoločnosti, zákazníkom, aj životnému prostrediu,“ uvádza André Schwämmlein, zakladateľ a CEO FlixBusu. „Ako dopravca tým tiež oznamujeme, že sa môže jednať o zlomový bod v oblasti mobility. Prvý diaľkový elektrobus je pre výrobcov jasným signálom, že stojí za to investovať do vývoja a hľadať nové alternatívy ku spaľovacím motorom. Udržateľná mobilita nie je len otázkou biznisu a podnikania, je tiež o sociálnych a environmentálnych dôsledkoch cestovania.“

Dopravca sa zameriava na pohodlnú organizáciu cesty cez webové stránky alebo mobilnú aplikáciu. Okrem existujúcich funkcií, ako je odbavenie cez aplikáciu alebo navigácia na najbližšiu zastávku, v súčasnosti testuje možnosť rezervácie konkrétneho sedadla v autobuse.

„Chceme vyvíjať ďalšie novinky, vďaka ktorým zákazníci upustia od tlače papierových cestovných lístkov. Výhodou mobilnej aplikácie v budúcnosti bude aj získavanie aktuálnych informácií o presnej polohe autobusu. V neposlednom rade pracujeme na funkcii, vďaka ktorej budú zákazníci môcť udeliť konkrétnemu vodičovi po skončení jazdy hodnotenie,“ dodáva Martina Čmielová, tlačová hovorkyňa spoločnosti FlixBus na Slovensku.

TS: FlixBus