Busworld Turkey sa po prvýkrát presúva z Istanbulu do Izmiru
Siedme vydanie Busworld Turkey, ktoré organizuje Busworld International a jeho turecký partner HKF Trade Fair, sa uskutoční v dňoch od 19. do 21. apríla na výstavisku Fuar Izmir.
Streda, 14. marec 2018, olala
Úplne prvý veľtrh Busworld sa konal v belgickom Kortrijku v roku 1971. Odvtedy dosiahol medzinárodné uznanie autobusového a autokarového priemyslu ako najstaršia a najuznávanejšia obchodná show v priemysle. Prvý turecký Busworld sa konal v roku 2007. Teraz, v roku 2018 nastalo rozhodnutie, presunúť výstavu z Istanbulu do Izmiru.

Počas posledného vydania v roku 2016, v Istanbule vystavovalo 145 spoločností, z ktorých bolo 122 tureckých a 23 zahraničných, pochádzajúcich z 12 rôznych krajín. Vystavovatelia privítali 11 078 profesionálnych návštevníkov, z ktorých 1 519 prišlo zo zahraničia, spolu s 51 členmi zahraničnej tlače a médií.

Izmir je tretie najväčšie a zároveň veľmi krásne mesto v Turecku, hodné návštevy. Je tiež prístavným mestom, v ktorom v histórii prekvitali obchodné vzťahy. Práve tu sa konali prvé veľtrhy v Turecku. Výstavisko Fuar Izmir bolo otvorené len pred niekoľkými rokmi, v roku 2015. Fuar Izmir je najväčšie, najmodernejšie a najnovšie výstavisko Turecka a jeho vízia je pomáhať vystavovateľom rozvíjať ich podnikanie tým, že je správnym prostredím a podmienkami.

BMC, ktorý si na výstave rezervoval najväčší stánok už potvrdil, že predstaví viac ako desať nových modelov svojich mestských autobusov. Premiéry predstaví tiež Anadolu Isuzu a Otokar. Popri autokaroch, autobusoch a minibusoch to budú aj dodávatelia s ponukou najnovších produktov a služieb. Vystavovateľov dopĺňajú aj veľké medzinárodné mená, ako Allison Transmission, Cummins, Webasto a ZF.

Busworld Academy organizuje počas Busworld Turkey už po tretíkrát kongres. Na 20. apríla je naplánovaný celodenný program "Budúcnosť autobusovej mobility". Prezentácie o digitalizácii, komforte pre cestujúcich a dizajne autobusov, infotainmentových systémoch, službe Mobility-as-a-Service, vývoji smerom k autobusom s nulovými emisiami, bezpečnosti cestujúcich, obchodných modeloch a analýze trhu budú organizované v troch blokoch: Trhové trendy, E-busy a Bezpečnosť & Technológie. Návštevníci si môžu vybrať prezentácie, ktoré sú pre nich zaujímavé a spojiť tak kongres s návštevou výstavy.

Vstup na kongres Busworld Academy je bezplatný. Registrácia je však povinná, pretože počet miest je obmedzený, takže je potrebné rezervovať si miesto. Podrobný program je k dispozícii na webových stránkach Busworld Academy v časti http://www.busworldacademy.org/seminars/semináre.

BUSWORLD TURKEY