Elektrické autobusy Foton AUV na Zimných olympijských hrách v PyeongChangu
Dopravu na Zimných olympijských hrách PyeongChang 2018 zabezpečujú čínske elektrické autobusy Foton AUV.
Pondelok, 12. február 2018, olala
Foton AUV, ako prvý čínsky výrobca autobusov vstúpil na trh Južnej Kórey so zámerom preukázať silné stránky svojich autobusov na medzinárodnej úrovni.

Foton AUV sa zaviazal k vývoju a výrobe nových energetických autobusov. Do prevádzky spustil prvú čínsku skupinu hybridných mestských autobusov, ktorá oficiálne začala prevádzku v Guangzhou. Výrobca diverzifikoval svoj produktový rad, pričom nové energetické autobusy sa objavili aj na viacerých významných udalostiach, ako je napr. G20 a APEC.

V roku 2016 získal Foton AUV certifikát o novom energetickom produkte v Južnej Kórei. No a v septembri 2017 na výstave New Energy Product v PyeongChangu, Foton AUV získal objednávku od organizačného výboru Zimných olympijských hier PyeongChang 2018.

15. decembra 2017 prišli elektrické mestské autobusy Foton AUV BJ6105 oficiálne do mesta Gangneung. O dva týždne neskôr začali svoju prevádzku. Elektrické mestské autobusy BJ6105 produkujú nízky hluk a nulové emisie. Sú navrhnuté s nízkym vstupom a komfortom aj pre cestujúcich so zdravotným postihnutím. Podľa televízie KBS elektrické mestské autobusy Foton AUV značne zlepšili obraz mesta Gangneung a predstavujú novú éru verejnej dopravy v Južnej Kórei.

Napriek náročným podmienkam v Južnej Kórei môže elektrický mestský autobus Foton AUV BJ6105 po 30 minútovom nabíjaní jazdiť nepretržite 120 km. Okrem toho, v porovnaní s autobusmi poháňanými fosílnymi palivami, môže znížiť náklady na pohonné hmoty o 30%. V súčasnosti sa Gangneung môže pochváliť najväčším počtom elektrických autobusov v Južnej Kórei. Podľa zdrojov bude mesto pokračovať vo veľkých investíciách a v snahe zlepšiť imidž mesta prevádzkovať ekologickejšie autobusy.

Zdroj: auv.foton.com