Solaris dodal do Bergama 12 elektrických autobusov
V sobotu, 3. februára odovzdal Solaris mestskému dopravcovi 12 elektrických autobusov. Sú to prvé vozidlá poľského výrobcu tohto druhu v Taliansku. V marci posilní flotilu ATM v Miláne ďalších 10 Urbino electric.
Streda, 07. február 2018, olala
Pre Solaris, ktorý dodal do Talianska už takmer 850 vozidiel, sú objednávky z Bergama a Milána ďalším dôkazom uznania na tomto trhu. Slávnostného odovzdania prvých elektrických Solarisov v Taliansku sa zúčastnil taliansky Minister životného prostredia Maurizio Martina a starosta mesta Bergamo Giorgio Gori.

"Veľmi ma teší dôvera talianskych zákazníkov v našu značku. Bergamo sa pripojilo k viacerým mestám Apeninského polostrova, v ktorých už Solarisy jazdia, a rozhodlo sa pre model Urbino 12 electric, vozidlo s titulom „Bus of the Year 2017,” hovorí Zbigniew Palenica, podpredseda predstavenstva Solaris Bus & Coach.

Autobus Urbino electric pre taliansky trh je poháňaný nápravami s integrovanými trakčnými motormi s výkonom 2 x 125 kW. Elektrina sa ukladá v zostave batérií Solaris High Energy s celkovou kapacitou 240 kWh. Vo vozidlách výrobca použil moderný dotykový panel vlastnej konštrukcie. Na doplnenie energie sa bude využívať aj nabíjačka s možnosťou súčasného nabíjania dvoch autobusov s výkonom 40 kW.

Kým dvanásť Solarisov electric pre ATB Bergamo bude prvými autobusmi z Bolechówa v tomto meste, v Miláne sú už dobre známe. V rokoch 2014 a 2015 opustilo poľský výrobný závod 125 autobusov Urbino 12 pre dopravcu ATM Milano. V roku 2017 odovzdal Solaris do Talianska 225 autobusov. Aj najväčší kontrakt v histórii poľského výrobcu pochádza z talianskeho trhu - 360 autobusov InterUrbino objednal rímsky dopravca Cotral.

Solaris Bus & Coach S.A.