BUSportal - Volvo dostalo objednávku na 12 hybridných autobusov do Krakova
Volvo dostalo objednávku na 12 hybridných autobusov do Krakova
Poľsko je rastúcim trhom pre hybridné autobusy Volvo. Výrobca dostal objednávku na 12 kĺbových hybridných autobusov pre mestského dopravcu (MPK) v Krakove.
Utorok, 06. február 2018, olala
V Poľsku Volvo predalo celkovo už viac ako 50 hybridných autobusov. Vozidlá vyrobí závod Volvo vo Vroclavi.

"Pri navrhovaní systémov verejnej dopravy sa často za najdôležitejšie faktory považuje zlepšenie kvality ovzdušia a zníženie úrovne hluku. V Krakove je to najmä kvôli vysokému znečisteniu ovzdušia. Sme radi, že môžeme dodať hybridné autobusy mestskej dopravnej spoločnosti, ktoré obyvateľom mesta Krakov umožnia cestovať v moderných a ekologických autobusoch už o pár mesiacov," povedala Małgorzata Durda, regionálna riaditeľka Volvo Buses pre Poľsko a Pobaltie.

Hybridné autobusy budú dodané do Krakova v druhej polovici roku 2018. Vyrobí ich závod Volvo Buses vo Wroclavi, kde sú hybridné autobusy sériovo vyrábané od roku 2010. Hybridné autobusy Volvo už jazdia v mestách Wroclaw, Inowrocław, Tarnowskie Góry a Varšava. Najväčšou objednávkou elektrických autobusov Volvo do Poľska je doteraz flotila 35 hybridov, z toho 10 kĺbových autobusov do mesta Sosnowiec.

Portfólio Volvo pre elektromobilu pozostáva z hybridov, elektrických hybridov a plne elektrických autobusov.
Celkovo Volvo predalo viac ako 3 800 elektrifikovaných autobusov do 22 krajín; najväčšie trhy sú Spojené kráľovstvo, Kolumbia a Španielsko.

Hybridný autobus Volvo je poháňaný elektricky, je tichý a od naštartovania až po rýchlosť 15-20 km/h jazdí bez emisií. Pri vyšších rýchlostiach je autobus poháňaný malým štvorvalcovým vznetovým motorom, ktorý môže v optimálnych podmienkach pracovať v nižších otáčkach. Energia generovaná počas brzdenia motora sa ukladá do batérií a slúži na napájanie elektrického motora vozidla a rôznych pomocných systémov. Hybridné autobusy Volvo používajú o 30 až 40 percent menej paliva a produkujú o 30 až 40 percent menej oxidu uhličitého a len polovicu oxidov a častíc dusíka s porovnateľnými dieselovými autobusmi.

Volvo Buses