Volvo dostalo objednávku na 12 hybridných autobusov do Krakova
Poľsko je rastúcim trhom pre hybridné autobusy Volvo. Výrobca dostal objednávku na 12 kĺbových hybridných autobusov pre mestského dopravcu (MPK) v Krakove.
Utorok, 06. február 2018, olala
V Poľsku Volvo predalo celkovo už viac ako 50 hybridných autobusov. Vozidlá vyrobí závod Volvo vo Vroclavi.

"Pri navrhovaní systémov verejnej dopravy sa často za najdôležitejšie faktory považuje zlepšenie kvality ovzdušia a zníženie úrovne hluku. V Krakove je to najmä kvôli vysokému znečisteniu ovzdušia. Sme radi, že môžeme dodať hybridné autobusy mestskej dopravnej spoločnosti, ktoré obyvateľom mesta Krakov umožnia cestovať v moderných a ekologických autobusoch už o pár mesiacov," povedala Małgorzata Durda, regionálna riaditeľka Volvo Buses pre Poľsko a Pobaltie.

Hybridné autobusy budú dodané do Krakova v druhej polovici roku 2018. Vyrobí ich závod Volvo Buses vo Wroclavi, kde sú hybridné autobusy sériovo vyrábané od roku 2010. Hybridné autobusy Volvo už jazdia v mestách Wroclaw, Inowrocław, Tarnowskie Góry a Varšava. Najväčšou objednávkou elektrických autobusov Volvo do Poľska je doteraz flotila 35 hybridov, z toho 10 kĺbových autobusov do mesta Sosnowiec.

Portfólio Volvo pre elektromobilu pozostáva z hybridov, elektrických hybridov a plne elektrických autobusov.
Celkovo Volvo predalo viac ako 3 800 elektrifikovaných autobusov do 22 krajín; najväčšie trhy sú Spojené kráľovstvo, Kolumbia a Španielsko.

Hybridný autobus Volvo je poháňaný elektricky, je tichý a od naštartovania až po rýchlosť 15-20 km/h jazdí bez emisií. Pri vyšších rýchlostiach je autobus poháňaný malým štvorvalcovým vznetovým motorom, ktorý môže v optimálnych podmienkach pracovať v nižších otáčkach. Energia generovaná počas brzdenia motora sa ukladá do batérií a slúži na napájanie elektrického motora vozidla a rôznych pomocných systémov. Hybridné autobusy Volvo používajú o 30 až 40 percent menej paliva a produkujú o 30 až 40 percent menej oxidu uhličitého a len polovicu oxidov a častíc dusíka s porovnateľnými dieselovými autobusmi.

Volvo Buses