Solaris dodá do Düsseldorfu 74 autobusov
Solaris podpísal ďalšiu zmluvu s Rheinbahn Düsseldorf. Tentoraz dodá nemeckému dopravcovi 74 kĺbových autobusov Urbino 18 novej generácie.
Pondelok, 05. február 2018, olala
Ide o ďalšiu objednávku, ktorú Solaris zrealizuje pre dopravcu z Düsseldorfu. Obidve firmy začali svoju spoluprácu v roku 2005 a odvtedy dodal poľský výrobca pre Rheinbahn už viac ako 90 vozidiel. V tomto roku k nim pribudne ďalších 74 kĺbových autobusov Urbino novej generácie, s dĺžkou 18 metrov.


Každý autobus bude vybavený motorom DAF, s výkonom 240 kW, spĺňajúcim emisné normy Euro 6 a prevodovkou Voith Diwa 6. Vonkajšie osvetlenie bude v energeticky úspornej LED technológiu. Komfort cestovania cestujúcim a vodičom zabezpečí klimatizácia Spheros. Každý z autobusov bude mať kapacitu pre 100 cestujúcich, z toho 41 miest na sedenie.

Vo všetkých autobusoch budú inštalované automaty na výdaj cestovných lístkov. Vlastníci mobilných zariadení budú môcť využívať bezdrôtový internet a vďaka USB portom na sedadlách budú môcť nabíjať svoje telefóny a tablety. Vo dverách bude inštalovaný systém počítania cestujúcich, dopravca bude môcť vyhodnocovať počet cestujúcich a identifikovať trasy, na ktorých je potrebné meniť frekvenciu spojov.

Aktuálna objednávka pre Düsseldorf je jednou z najväčších na 18-metrové autobusy Solaris Urbino novej generácie. V Nemecku tento model jazdí už v uliciach miest Dortmund, Lipsko, Hagen a Kassel. Celkovo v Nemecku jazdí viac ako 3 000 autobusov a trolejbusov značky Solaris.

Solaris Bus & Coach S.A.