Nové produkty, služby a technológie na IT-TRANS 2018
Časť 5: Komunikačné technológie.
Utorok, 06. február 2018, olala
Súvisiace články:

Cestujúci verejnej dopravy súčasnosti očakávajú mobilné a stabilné internetové služby. Bezplatné WiFi v diaľkovej autobusovej a vlakovej doprave sa stalo pravidlom a čoraz viac je bežné aj v mestskej doprave. Flexibilné a spoľahlivé širokopásmové pripojenie a dobrá sieťová infraštruktúra sú základom pre implementáciu požiadaviek na komunikáciu, ako je WiFi, informačné systémy pre cestujúcich, alebo monitorovanie stavu vozidiel. Na IT-TRANS 2018 sa predstavia najnovšie trendy v komunikačných technológiách pre verejnú dopravu.
Približne 250 vystavovateľov z viac ako 30 krajín vystaví svoje produkty a riešenia v Karlsruhe Trade Fair Centre. Šiesty ročník IT-TRANS, medzinárodnej konferencie a výstavy o inteligentnej mestskej doprave sa uskutoční od 6. do 8. marca 2018.

NetModule: Dodávateľ konektivity pre verejnú dopravu
NetModule zo švajčiarskeho Bernu ponúka rôzne systémy podporujúce bezdrôtovú dátovú a hlasovú komunikáciu v mobilnom prostredí. Skladajú sa z certifikovaných bezdrôtových smerovačov ako hlavných produktov, rôznych vnútorných a vonkajších antén, certifikovaných káblov, ako aj ďalších prístupových bodov WLAN. Riešenia umožňujú rôzne aplikácie, ako je WiFi pre cestujúcich, infotainment cestujúcich, digitálne značenie, elektronický výdaj cestovných lístkov, monitorovanie stavu vozového parku a komplexné riadenie.
Osobitná pozornosť sa venuje možnostiam spĺňať bezbariérovú dostupnosť vozidiel, staníc a iných požiadaviek, ako je on-line sledovanie vozidiel, autonómne počítanie cestujúcich a interaktívne ovládanie smartfónom cestujúcim (napr. požiadavka na zastavenie, alebo nastupovanie).
Séria routerov vozidiel NetModule je navrhnutá pre mobilnú komunikáciu v autobusoch, električkách a ľahkých koľajových vozidlách.

WLAN-Partner: Otvorené routery pre spoľahlivé pripojenie
WLAN-Partner, švajčiarsky špecialista na lokálne a mobilné WiFi riešenia, ponúkne svoje vlastné otvorené routery WLP2800 a WLP3800 pre vlaky, električky, autobusy a plavidlá. Môžu byť kombinované s fleet management systémom WLAN-Partner, ktorý dodáva dopravným spoločnostiam komplexné riešenia pre stabilné spojenie s vozidlami v reálnom čase. Súčasne môžu byť použité až štyri mobilné rádiové siete, čím sa dosiahne najvyšší možný výkon a stabilita. Vďaka širokej škále ponúkaných funkcií sú pokryté všetky komunikačné požiadavky, od monitorovania stavu vozidiel, cez informačné systémy pre cestujúcich, až po wifi. Nie je potrebné prevádzkovať viacero špeciálnych systémov paralelne.

IPmotion s najnovšou verziou routerov série CAR-A-WAN
IPmotion na IT-TRANS predstaví najnovšiu verziu svojho vysokokvalitného routeru CAR-A-WAN. Nový modulárny systém umožňuje vytvorenie ďalších rozhraní aj v malej výrobe, čo dláždi cestu k rozdeleniu konvenčných starších systémov. Špeciálne senzory, ako aj spätne kompatibilné rozhrania môžu byť integrované do projektov zákazníkov. To zjednodušuje migráciu a integráciu existujúcich systémov smerom k modernejším systémom.
Nová platforma bude k dispozícii pre autobusové aj železničné verzie routera CAR-A-WAN. Každá verzia môže byť dodávaná buď s jedným, dvomi (verzia "Plus") alebo s tromi (verzia "Trio") LTE modemmi.

Antonics-ICP: Plošná viacpásmová technológia železničnej antény
Antonics-ICP so sídlom v nemeckom meste Velten predstaví širokú škálu riešení svojej plošnej viacpásmovej technológie železničnej antény pre aplikácie vo verejnej doprave. Okrem toho to bude aj najnovšia generácia vlakových a autobusových antén, ako aj WiFi vlakové antény MIMO 3x3 a 4x4. Najnovšie verzie antén s koľajnicou majú integrovaný tesniaci okraj.

TRONTEQ Electronic: Robustné ethernetové spínače pre IP siete vo vozidlách
TRONTEQ z mesta Reutlingen sa zameriava na IP siete pre vozidlá verejnej dopravy. S produktovou rodinou "ROQSTAR" ponúka špičkové ethernetové spínače s konektormi M12, ktoré eliminujú otrasy a vibrácie autobusov a električiek. Spínače pokrývajú široké spektrum použitia u výrobcov vozidiel, aj prevádzkovateľov verejnej dopravy.
TRONTEQ predstaví koncept "rozširujúcich" ethernetových spínačov. Robustný ethernetový prepínač M12 ROQSTAR Security je multifunkčný spínač s integrovanými funkciami NAT a Firewall, ktoré umožňujú implementáciu dôležitých sieťových funkcií, ako napríklad trakciu IBIS-IP v električke alebo moderné riešenia e-ticketingu v autobusoch. Vďaka funkciám NAT/Firewall je možné vykonávať operácie s citlivými dátami verejnej WiFi alebo bezhotovostných platieb.

IT-TRANS 2018