Ostrava objednáva 40 plynových Solarisov
Začiatkom januára podpísal Solaris Bus & Coach S.A. s Dopravným podnikom v Ostrave zmluvu o dodávke 40 nových Solarisov Urbino 12 CNG. Je to druhá najväčšia objednávka v histórii poľského výrobcu na vozidlá s pohonom stlačeného zemného plynu v Českej republike.
Piatok, 02. február 2018, olala
24 nových Solarisov Urbino 12 CNG poputuje do Ostravy ešte v tomto roku, zvyšných 16 bude odovzdaných v prvom štvrťroku roku 2019. Hodnota zákazky je približne 45 miliónov zł.

Klimatizované autobusy, vybavené bezdrôtovým internetom a UBS portami majú kapacitu až 80 cestujúcich. Externé, aj vnútorné osvetlenie bude realizované v LED technológii. Vozidlá budú poháňané stlačeným zemným plynom s nízkymi emisiami, naplneným v kompozitných zásobníkoch s celkovou kapacitou 1 575 litrov.

Som veľmi rád, že môžeme opäť realizovať objednávku pre Ostrava. Je to nielen náš prvý klient v Českej republike, ale aj prvý zahraničný odberateľ (r. 2000) v histórii Solarisu. Za 18 rokov spolupráce sme dodali do Ostravy 250 autobusov a trolejbusov - hovorí Zbigniew Palenica, podpredseda predstavenstva Solaris Bus & Coach S.A.

Je to druhá najväčšia zmluva poľského výrobcu na autobusy s pohonom stlačeného zemného plynu v Českej republike. Najväčší kontrakt - na 105 vozidiel - Solaris realizoval v roku 2015, taktiež pre Ostravu. Po dokončení všetkých tohtoročných dodávok presiahne celkový počet Solarisov na českom trhu 1 000 autobusov a trolejbusov.

Solaris Bus & Coach S.A.