Päť autobusov VDL Citea SLF-120 Electric pre HTM v Haagu
Haagský dopravca HTM podpísal zmluvu na objednávku 5 vozidiel Citea SLF-120 Electric od VDL Bus & Coach s možnou opciou na nákup ďalších troch autobusov.
Štvrtok, 01. február 2018, olala
Ide o prvý krok haagského dopravcu v prechode na bezemisnú autobusovú dopravu.

Okrem elektrických autobusov VDL dodá aj nabíjaciu infraštruktúru, vrátane kompletnej inštalácie a projektového manažmentu. VDL tak nebude len dodávateľom autobusov, ale aj celého systému. Autobusy, ktoré majú strešný pantograf, sa rýchlo nabíjajú počas dňa prostredníctvom príležitostného nabíjania, ale tiež v noci v depe. Vďaka tomu môžu autobusy jazdiť celý deň.

Toto je v súčasnosti 9. projekt VDL v Holandsku pri prechode na autobusy s úplne nulovými emisiami. V Eindhovene, Venlo, Groningene, Maastrichte a ďalších mestách už verejnosť tiché a čisté autobusy využíva. Spoločne všetky elektrické autobusy VDL, ktoré sú v prevádzke, najazdia denne v priemere 21 000 kilometrov.
VDL Bus & Coach je priekopníkom v prechode na čistú a tichú verejnú dopravu. Vďaka inteligentným stratégiám nabíjania a autobusom na mieru vie vyhovieť požiadavkám takmer akejkoľvek formy verejnej autobusovej dopravy s nulovými emisiami.

VDL Bus & Coach