Opava získa desať nových trolejbusov
Jeden z nových trolejbusov z dodávky pre Ostravu a Opavu v roku 2015.
Flotilu nových trolejbusov za viac ako 130 miliónov korún získa ešte do konca tohto roka dopravný podnik v Opave. Do Sliezska mieri desať vozidiel z plzenskej Škody Electric.
Piatok, 12. január 2018, olala
Vozidlá ponúknu vysoký komfort a tiež nový a moderný dizajn - karosériu úplne novej generácie.

"Ide o svetovú premiéru tejto modernej karosérie pre trolejbusy. Samozrejmosťou je priestranný interiér, klimatizácia priestoru pre cestujúcich i vodičov, moderný informačný systém vrátane možnosti USB pripojenia. Vozidlá sú navyše vybavené pomocným batériovým pohonom, takže môžu jazdiť aj na miestach bez inštalovaného trolejového vedenia, bez problémov môžu tiež jazdiť aj v prípade výpadku elektriny," oznamuje obchodný manažér Škody Electric Radek Kapr.

Prvé trolejbusy by mal dopravný podnik v Opave získať zhruba na konci tretieho štvrťroka 2018. "Aktuálnou zákazkou nadväzujeme na naše predchádzajúce dodávky do Opavy, tie posledné sa odohrali v roku 2015," vysvetľuje Radek Kapr. Flotilu trolejbusov opavského dopravného podniku tvorí aktuálne viac ako 30 trolejbusov v typickom červenobielom prevedení, ktoré ročne prepravia takmer šesť miliónov cestujúcich. "Desiatka nových nízkopodlažných trolejbusov významne pomôže obnoviť vozový park trolejbusov v Opave," dodáva Radek Kapr.

skoda.cz