Prvý autobusový veľtrh na Slovensku
Zdravá doprava Nitra 2018 - BUS SHOW. S podtitulom: Ako urobiť, aby ľudia radi cestovali hromadne.
Štvrtok, 11. január 2018, olala
Úplne prvý slovenský dopravný veľtrh BUS SHOW zdravá doprava je zároveň aj prvým veľtrhom, ušitým na mieru najnovším trendom vo verejnej doprave, rozvoju projektov udržateľnej mobility a projektov Smart City.

Nevynecháva ani tému rozvoja, bezpečnosti a cestovného komfortu v diaľkovej doprave. Jednoducho povedané, nič zložité, iba praktické sústredenie mnohých tém, ktoré denne zaznievajú v médiách a na najrôznejších fórach, do jedného pomerne malého veľtrhu. Všetko snaženie organizátora veľtrhu smeruje k jedinému cieľu - v Nitre predstaviť dopravné prostriedky a technológie vo verejnej doprave, ktoré ľudí konečne presvedčia o tom, že budú menej cestovať vlastnými autami a začnú jazdiť viac verejnou dopravou, nakoľko je dôležité odľahčiť mestské centrá, ale aj preťažené diaľnice a začať rýchlo budovať prívetivejšie prostredie pre život.

Logicky zostavené zastúpenie rôznych odborov
Na BUS SHOW sa predstavia súčasné najmodernejšie dopravné prostriedky, elektrobusy, hybridy, ale aj diaľkové autobusy a školské autobusy. Doba praje rozvoju nových technológií, elektronickým riadiacim, odbavovacím a informačným systémom, tie sú logickou a neodlúčiteľnou súčasťou modernej dopravy a nemôžu na veľtrhu chýbať. Aby dopravné prostriedky dobre fungovali, je dôležitý aj perfektný servis a distribúcia náhradných dielov. Preto sa na veľtrhu objavia aj tieto odbory.

Odborné publikum
Veľtrh sa nezaobíde bez širokého sortimentu kvalitných exponátov a noviniek, ale tiež sa nezaobíde ani bez kvalitného publika. Na veľtrh sú pozývaní všetci slovenskí dopravcovia, dopravné zväzy, organizátori dopravy, zástupcovia verejnej správy, primátori miest, politici, médiá, aj zástupcovia cestovných kancelárií. Všetci, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom na verejnej doprave podieľajú, alebo sú schopní ju ovplyvňovať.

Konferencia ELEKTRICKÉ AUTOBUSY PRE MESTO v kontexte Smart City
Konferencia ELEKTRICKÉ AUTOBUSY PRE MESTO je český fenomén. Projekt, ktorý v Česku úspešne funguje už sedem rokov. Tak ako rýchlo rastie vo svete význam elektromobility, tak vznikajú aj ďalšie témy pre nekončiaci sa seriál ELEKTRICKÉ AUTOBUSY PRE MESTO a každé jej vydanie je zaujímavejšie a pôsobivejšie. Autorom tohto projektu je Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, spoluautor prvej publikácie SMART CITY V PRAXI. Konferencia sa uskutoční na veľtrhu BUS SHOW 5. 6. 2018.

Oficiálni partneri veľtrhu BUS SHOW
Generálnym partnerom veľtrhu sa stal Dopravný podnik mesta Košice, ktorý je v súčasnosti najväčším prevádzkovateľom elektrických autobusov na Slovensku a postupne tak smeruje k celkom bezemisnej mestskej doprave. Druhým dôležitým partnerom veľtrhu sa stalo samotné mesto Nitra, ktorá je teraz úplne prvým slovenským mestom, ktoré sa vydalo na náročnú cestu budovania rozsiahleho projektu SMART CITY. Nitra sa do určitej miery už dnes stáva hmatateľným exponátom pre BUS SHOW, pričom všetci návštevníci veľtrhu budú mať možnosť zoznámiť sa s prvými výsledkami pôsobenia SMART CITY v meste. Práve Nitra začne v budúcom roku budovať svoju flotilu mestských elektrických autobusov.

Registrácia odborných návštevníkov na BUS SHOW 2018: TU

Prihláška pre vystavovateľov: TU