Nový distribútor pre autokary Setra v Kanade a USA
Motor Coach Industries Inc. (MCI), americká dcérska spoločnosť New Flyer Industries Inc. oznámil, že EvoBus GmbH (Daimler) s ním s účinnosťou od 29. júna 2018 ukončil dohodu o distribúcii nemeckých autokarov Setra v USA a Kanade.
Štvrtok, 11. január 2018, olala
Od roku 2012 MCI predal iba 282 nových autokarov Setra.

Daimler informoval MCI, že ich rozhodnutie je založené na presvedčení, že konkurenčné modely vozidiel MCI zabraňujú dostatočnej pozornosti o značku Setra v Kanade a USA. Rozhodnutie prichádza po tom, keď MCI rozširuje ponuku svojich vlastných vozidiel a servisnej siete. MCI nedávno prepracoval svoj najpredávanejší model J4500, nedávno predstavil nový 10,6 metrový autokar D45 CRT LE a oznámil plány do roku 2020 uviesť na trh batériovo-elektrický autobus.

Zodpovednosť za predaj nových autokarov Setra sa prenesie na nového severoamerického distribútora Daimleru, predaj náhradných dielov, servis a záručná podpora pre autokary Setra v prevádzke zostane do polovice roka 2018 v MCI.

Autobusová divízia Daimler AG udelila obchodné práva pre značku Setra severoamerickej spoločnosti REV Coach LLC. Od januára 2018 bude predávať autokary Setra v USA a Kanade. Návštevníci blížiaceho sa veľtrhu UMA Motorcoach EXPO 2018 v San Antonio už nájdu autokary značky Setra vo výstavnom stánku REV.

Od 1. júla 2018 bude REV Coach zodpovedný aj za popredajné služby. Strategickí partneri sa dohodli na spoločnom preskúmaní ďalších budúcich príležitostí severoamerického trhu.

busworld