Nettbuss AS si pre veľkú dodávku 84 vozidiel vybral IVECO Bus
Zľava: Hans Petter Sundberg, technický riaditeľ Nettbuss AS, Øystein Gullaksen, regionálny riaditeľ Hordaland Nettbuss AS, Dagfinn Heitmann, oblastný manažér pre IVECO Bus v Nórsku, Švédsku a Fínsku a Jens Arne Flåan, manažér flotily Nettbuss AS.
Nettbuss AS, v súvislosti so získaním deväťročného tendra v meste Nordhordland, objednal od IVECO Bus 84 vozidiel - 81 Crosswayov a 3 minibusy Daily.
Utorok, 09. január 2018, olala
Táto objednávka, ktorá je za posledných 6 rokov v Nórsku najväčšia, potvrdzuje dôverný vzťah medzi spoločnosťami IVECO Bus a Nettbuss.

Nettbuss AS, jeden z najväčších autobusových dopravcov v Nórsku, podpísal dohodu s IVECO Bus na dodávku 84 vozidiel. Štyri rôzne varianty a modely budú dodané k začiatku prevádzky v Nordhordlande v auguste 2018. Veľká objednávka, ktorá je od roku 2011 najväčšia v krajine, posilňuje prítomnosť IVECO Bus v Nórsku a potvrdzuje existujúce nadštandardné partnerstvo s týmto renomovaným dopravcom.

63 z 84 vozidiel budú modely Crossway s normálnou podlahou. K dispozícii ako 10,8 a 12,1 metrové, vybavené motorom 320 hp Tector 7 a automatickou prevodovkou, s kapacitou 37 a 45 cestujúcich.

IVECO Bus dodá tiež 22 trojnápravových, úplne nových modelov Crossway Low Entry, ktorý bol oficiálne predstavený na októbrovom veľtrhu Busworld v Kortrijku. Tento 14,5-metrový model s nízkym vstupom, ktorý je vybavený väčším motorom Cursor 9 s výkonom 360 koní, využíva nespochybniteľné vlastnosti - ako je vynikajúca dostupnosť pre cestujúcich, či maximálna kapacita pre potreby mestskej a medzimestskej dopravy.

Crossway je vo svojej kategórii nesporným číslo 1 v Európe s predanými viac ako 30 000 kusmi. Medzi kvalitatívne vlastnosti patrí jeho výkonnosť, všestrannosť, ekologická šetrnosť, komfort a nízke náklady na vlastníctvo, ktoré oceňujú prevádzkovatelia medzimestskej dopravy, veľkí dopravcovia, ale aj medzinárodná tlač, ktorá ocenila verziu Low Entry trofejou “International Bus & Coach”.

Poslednými tromi vozidlami sú minibusy IVECO Daily Line s 22 miestami pre cestujúcich. Vďaka svojmu 3,0-litrovému motoru F1C s výkonom 180 koní a jeho exkluzívnej 8-stupňovej automatickej prevodovke Hi-Matic ponúka toto vozidlo absolútne potešenie z jazdy a dokonale sa hodí na medzimestskú, alebo školskú dopravu. IVECO Bus získal pre minibus IVECO Daily prestížne ocenenie “International Minibus of the Year 2017, ale aj nedávne ocenenie “International Van of the Year 2018”.

cnhindustrial