Solaris dodá do hlavného mesta Litvy 41 trolejbusov
V posledných dňoch roku 2017 Solaris Bus & Coach S.A. podpísal prestížnu zmluvu na dodávku 41 trolejbusov pre vilniuského dopravcu UAB "Vilniaus viešasis transportas" (VVT).
Piatok, 05. január 2018, olala
Je to ďalšia veľká zmluva s prevádzkovateľom verejnej dopravy v Litve. Pred niekoľkými týždňami získal Solaris objednávku na 150 autobusov, aj tú rovnako pre VVT Vilnius.

Podľa podpísanej zmluvy bude všetkých 41 trolejbusov odovzdaných do Vilniusu ešte v roku 2018. Budú to modely Solaris Trollino 12, vybavené, okrem iného systémom rekuperácie brzdnej energie, klimatizovaným priestorom pre cestujúcich, WiFi, USB nabíjačkami pre cestujúcich a videomonitorovacím systémom. Jedným z ďalších prvkov, ktorý zvýši bezpečnosť, bude špeciálny dychový alkolock, vstavaný v kabíne vodiča, ktorý neumožní naštartovať vozidlo s alkoholom v dychu.

Trojbusy značky Solaris sú obyvateľom mesta Vilnius dobre známe. Prvé vozidlo poľskej produkcie tohto druhu bolo dodané do litovského hlavného mesta v roku 2004. Spolu s autobusmi a trolejbusmi v mestách Vilnius, Kaunas, Panevezys jazdí v Litve už takmer 200 vozidiel s logom Solarisu. Realizáciou zmluvy s VVT, podpísanej vlani v novembri na dodávku 150 autobusov (100 nových Solarisov Urbino 12 a 50 kusov Urbino 18 novej generácie) a novej zmluvy na dodávku 41 trolejbusov, sa v roku 2018 toto číslo zdvojnásobí.

"Informáciu o výbere našej ponuky na dodávku 41 trolejbusov do Vilniusu ako najvýhodnejšej sme prijali s veľkým potešením. V hlavnom meste Litvy už dvanásť rokov tvoríme spoločne základ modernej trolejbusovej dopravy a sme veľmi hrdí, že sa môžeme podieľať na ďalšom rozvoji ekologického a bezemisného systému verejnej dopravy vo Vilniuse" povedal pri podpise Krzysztof Kowalski, člen predstavenstva Solaris Bus & Coach Litva.

Solaris Bus & Coach S.A.