Elektrické Solarisy posilnili flotilu v meste Ostrów Wielkopolski
Solaris Bus & Coach S.A. odovzdal štyri autobusy Solaris Urbino 12 novej generácie pre MZA Ostrów Wielkopolski. Budú to prvé bezemisné autobusy v tomto meste.
Streda, 03. január 2018, olala
Ide o druhú časť zmluvy, podpísanej s mestským dopravcom. Od septembra tohto roku už v uliciach mesta jazdia štyri nové Urbino 12, ktoré spĺňajú prísne emisné normy Euro 6.

Nové 12 metrové Urbino, s titulom najlepšieho mestského autobusu v Európe 2017 vo verzii pre Ostrow je vybavené trakčným motorom s výkonom 160 kW a trakčnými batériami Solaris High Energy s kapacitou 200 kWh. Autobusy tiež majú pripravenú inštaláciu pre možnosť použitia pantografu, ktorý bude s výkonom 200 kW v budúcnosti nabíjať batérie pri jazde v meste. Dodávateľom dvoch nabíjačiek v depe je poľská firma Ekoenergetyka.

Kapacita autobusu je 75 osôb vrátane 24 miest na sedenie. Doplnkové vybavenie, tvorí o.i. WiFi, USB nabíjačky, klimatizácia celého priestoru pre cestujúcich, automatický systém hlásenia zastávok, dve LCD obrazovky a príjemné vnútorné osvetlenie v technológii LED.

Nová generácia Solarisov je už obyvateľom mesta dobre známa. V septembri tohto roka výrobca dodal dopravcovi tri autobusy s konvenčným pohonom. Všetky spĺňajú prísne emisné normy Euro 6. Vozidlá debutovali v novej červenej farbe.

Solaris je v meste Ostrów Wlkp prítomný od roku 2004 spolu s 33 autobusmi.

Elektrické autobusy Urbino začnú voziť cestujúcich ešte v tomto roku. Je tu veľká šanca, že v blízkej budúcnosti elektrických autobusov v meste pribudne. Mesto totiž získalo pred dvomi týždňami grant Európskej únie na ďalší rozvoj verejnej dopravy, ktorý umožní nákup 10 ďalších batériových autobusov.

Solaris Bus & Coach S.A.