V uliciach miest Turín a Novara jazdí 23 čistých elektrobusov BYD
Zľava doprava: Marzio Liuni, riaditeľ SUN; Alessandro Canelli, primátor mesta Novara; a Isbrand Ho, výkonný riaditeľ BYD Europe.
Ďalší
S novou dodávkou troch 12-metrových BYD ebusov pre mesto Novara, v blízkosti Turína už obidve mestá prevádzkujú 23 bezemisných autobusov štandardnej veľkosti a je to zároveň najväčšia flotila ebusov BYD v Taliansku.
Utorok, 19. december 2017, olala
Nové autobusy dokážu jazdiť v celodennej prevádzke bez potreby nabíjania. A to je dôvod, prečo elektrické autobusy BYD, získavajú priazeň zákazníkov z Európy.

Nové elektrické autobusy minulý týždeň odovzdal primátorovi mesta Novara, Alessandro Canelli a riaditeľovi dopravcu SUN, Marzio Liuni, výkonný riaditeľ BYD Europe Isbrand Ho. Proces nákupu sa začal v roku 2014, kedy región Piemonte rozhodol o pridelení zdrojov z Ministerstva životného prostredia na zlepšenie kvality ovzdušia prostredníctvom nákupu elektricky poháňaných autobusov.

SUN a GTT z Turína sa pripojili k programu pridelením potrebných finančných prostriedkov pre spoluúčasť pri kúpe vozidiel - 20 autobusov pre GTT z Turína a 3 vozidlá pre SUN z Novary. Isbrand Ho uviedol: "Vďaka vízii regiónu Piemonte a predvídavosti tých, ktorí chcú v budúcnosti veriť úplne čistým elektrickým autobusom, môžu obyvatelia mesta Novara začať dýchať čistejší vzduch. Dúfame, že sa tento proces urýchli, keď mesto spustí nové elektrické autobusy a odstaví staré modely s pohonom znečisťujúcej nafty".

BYD ebusy majú kapacitu pre 83 cestujúcich, z toho 22 na sedadlách a sú vybavené priestorom pre invalidný vozík. Pretože autobusy nemajú benzínové motory s vnútorným spaľovaním, sú veľmi tiché, pod hranicou hluku typickou pre mestské prostredie. Z tohto dôvodu sú vybavené signalizačným zariadením, ktoré na prítomnosť vozidla upozorňuje chodcov a cyklistov.

Grafický dizajn vonkajšieho vizuálu autobusov vytvorili študenti Školy výtvarných umení Albertina Academy of Fine Arts v Turíne, ktorí v koordinácii s učiteľom Giuseppe Leonardim spolupracovali s regiónom a vytvoril grafický dizajn, ktorý odráža ducha tejto zelenej iniciatívy.

TS: BYD